Konkursa „Topiet skaistākas mūsu mājas – Preiļu novads!” 2.kārta – „Preiļi, Preiļi – tu pilsēta mana…”

28.08.2007.

  No 2007. gada jūnija – 2008. gada aprīlim Preiļu novadā notiek konkurss (5 kārtās – 1. Līgo, 2. Pilsētas svētki, 3. 18. novembris, 4. Z-svētki – Jaunais gads, 5. Lieldienas) „ Topiet skaistākas mūsu mājas – Preiļu novads!”
Nupat noslēgusies 2. kārta – „Preiļi, Preiļi – tu pilsēta mana…”


  Ar savām idejām un oriģinalitāti pilsētnieku un viesu acis priecēja Svetlanas Ručas vadītā uzņēmuma – veikala „Celmeņi” noformējums , gan Līgo svētkos – mazs krauklītis uz Jānu vainagiem, gan pilsētas svētkos – liels, labsirdīgs krauklis, kas uzposies ar platmali galvā aicināja svinēt pilsētas 79. dzimšanas dienu.


  Veikala „Tapro” ieeja abās kārtās priecēja pircēju acis – Līgo svētkos – ozolzaru vītne, pilsētas svētkos pie veikala uzziedēja oriģinālas puķes, kas gatavotas no veikalā nopērkama materiāla – ventilācijas caurules noderēja kātiem, putuplasts – ziedlapiņām.


  Kultūras nama fasādes un apkārtnes uzpošanā bija pacentušies tās darbinieki mākslinieces Silvijas Berezovskas vadībā – uz Līgo svētkiem pie ēkas fasādes bija piestiprināti tautiskajās jostās ievīti milzīgi ozolzaru vainagi, kas radīja atbilstošu noskaņu Jāņu svinēšanai, bet pilsētas svētkos – 21.07. – iedzīvotāji un pilsētas viesi varēja vērot zeltainās, zaļās un baltās krāsās krāsotās lentiņas (Preiļu pilsētas krāsas) plīvojam pie kultūras nama kolonnām un katram garāmgājējam paskatoties uz zālāja ēkas priekšā, bija skaidrs, ka pēc gada būs jāsvin Preiļu pilsētas 80. dzimšanas dienu.


  („Līči”) Preiļu pagasta centra darbinieki ar vadītāju Vitāliju Plivdu priekšgalā piedalījās abās kārtās ar apkārtnei raksturīgu noformējumu – Līgo svētkos – alus muciņa, siers, rudzu puķes, linu šņores un labības stati, neizpalika arī kārtīga apdziedāšanas dziesma kaimiņiem par neravētajiem laukiem un neuzpostajām sētām, bet 2. kārtā sveiciens uz linu audekla Preiļu pilsētai, rudzu stati, pīpeņu pušķi, medus, rudzu maize un piens māla krūzē uz linu galdauta.


1) Vasaras noformējums izglītības iestādēm – piedalījās Preiļu 1. p-sk., un Preiļu 2. v-sk.
2) Abās kārtās piedalījās Aizkalnes pagasta iedzīvotājs Jānis Kažemāks ar savas mājas „Ielejas” apkārtni .
Rezultāti pēc 2. kārtas:
Organizācijas : 1. Kultūras centrs – 56 p. (max 60 p)
  2. Preiļu pagasts (Līči) – 53 p. (max 60 p)
Tirdzniecības iestādes: 1. „Celmeņi” – 56,75 p. (max 60 p)
   2. „Tapro” – 52,.5 p. (max 60 p)
Izglītības iestādes: 1. Preiļu 1. pamatskola – 15 p. (max 20p)
  2. Preiļu 2. vidusskola – 13,.5 p. (max 20p)
Individuālās mājas: „Ielejas” – Jānis Kažemāks – 42 p. (max 60p)


  Lai jaunas idejas nākamajās kārtās.
  Aicinām piedalīties novada tēla spodrināšanā arī citas organizācijas, veikalus, skolas, personīgo māju īpašniekus un daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus.
  Vajag tikai aizpildīt pieteikuma anketu, ideju un nelielu darbiņu, lai jau valsts svētkos 18. novembrī dalībnieku un apbrīnotāju skaits būtu daudzreiz lielāks, jo noslēgumā, pēc 5. kārtas – 2008. gada aprīlī būs pasākums, kurā atcerēsimies visus dalībniekus un sumināsim 1.-3. vietu ieguvējus katrā grupā, būs arī balva gada oriģinālākajam darbam.

Fotogalerija

Pēdējās izmaiņas: 28.08.2007.