Rēzeknē un Preiļos – izglītojošs seminārs skolēniem par drošu interneta lietošanu

17.08.2007.

Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts (sekretariāts) sadarbībā ar Latvijas Interneta asociāciju (LIA) 16. augustā Rēzeknes 1. vidusskolā un 28. augustā Preiļu Valsts ģimnāzijā rīko radošu semināru skolēniem par drošu interneta lietošanu.


Īpašu uzdevumu ministre e-pārvaldes lietās Ina Gudele uzsver: ”Prasmei aktīvi un lietderīgi izmantot jaunos saziņas līdzekļus ir ļoti liela nozīme uz zināšanām balstītas sabiedrības izveidē. Tomēr ikvienam interneta lietotājam ir arī jāapzinās, ka virtuālajā pasaulē pastāv tieši tādi paši riski kā reālajā dzīvē. Mūsu mērķis ir drošā interneta lietošanā izglītot sabiedrību, it īpaši bērnus un jauniešus, kas ir vieni no aktīvākajiem interneta lietotājiem gan skolas brīvlaikā, gan mācību periodā.”


Seminārā skolēni uzzinās, kā droši lietot internetu, un, izmantojot datoru un internetu, izstrādās savus radošos darbus par interneta drošību. Visi semināra dalībnieki saņems apliecības par semināra noklausīšanos un radošo darbu izstrādi.


Papildu informācija


Semināri par drošu interneta lietošanu jau ir notikuši Liepājā, Ludzas rajonā, Talsos, Jūrmalā, Bauskā, Rīgā, Jēkabpilī, Alūksnē, Madonā, Ogrē, Kuldīgā, 17. augustā plānots seminārs Valkā un 28. augustā – Preiļos.


Katrā seminārā kāds attiecīgās jomas eksperts – Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Latvijas Universitātes, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas, Valsts policijas, Lattelecom u.c. ar informācijas tehnoloģijām saistītu uzņēmumu pārstāvji – informēs par psiholoģiskiem draudiem internetā, satura filtriem, personas datu aizsardzību, iespējām uzlabot bērnu drošību uz ielas, izmantojot tehnoloģiju iespējas, u.c. jautājumiem.


Semināri skolēniem ir sekretariāta un LIA īstenotā Eiropas Kopienas programmas Safer Internet Plus projekta Net-Safe sastāvdaļa. Projekta mērķis ir izglītot bērnus, jauniešus, skolotājus un vecākus drošā interneta lietošanā, kā arī informēt par iespējamiem riskiem: emocionālo ietekmēšanu, citas personas datu ļaunprātīgu izmantošanu, naida kurināšanu, rasismu, vardarbību, bērnu pornogrāfiju un pedofiliju, u.c.


Plašāka informācija par projektu Net-Safe un drošu interneta lietošanu:
http://www.netsafe.lv/, arī http://www.drossinternets.lv/,
http://ec.europa.eu/information_society/activities/sip/index_en.htm, http://www.saferinternet.org/.Projekts Net-Safe tiek līdzfinansēts no ES līdzekļiem


 
Projekts ir Insafe tīkla atbalsta punkts Latvijā


Komunikācijas nodaļas vadītāja
Elita Cepurīte
tālr.: 7142668, mob.t.: 29485566
e-pasts: elita.cepurite@eps.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.