Kuldīgas karstā vasara

11.08.2007.

11. augustā Kuldīgā notika 2. Kuldīgas pusmaratons un vienlaicīgi arī Latvijas čempionāts pusmaratonā. Patlaban tās ir vislabāk organizētās sacensības garo distanču skriešanā Latvijā. Šo rindu autors par to pārliecinājās jau pagājušajā gadā un šogad aicināja līdzi arī domubiedrus.
Uz starta stājās gandrīz 250 skrējēji – gan pašmāju, gan arī ciemiņi no Lietuvas, Polijas un Norvēģijas. Briesmīgais karstums un starts pusdienlaikā uzlika papildus grūtības skrējējiem, kas vienam otram izrādījās nepārvarams šķērslis. Vislielākās cerības saistījām ar Aijas Čačas startu junioru vērtējumā, kuras arī attaisnojās – uzvara Latvijas čempionātā junioriem ar rezultātu – 1 stunda 47 minūtes 33 sekundes, kas deva 10. vietu dāmu konkurencē un 5. vietu savā vecuma grupā.


Lielajā karstumā pārāk straujais sākums bija par šķērsli Leonīdam Valdonim, lai sasniegtu apmierinošu galarezultātu, jo Leonīda rezultāts 1.37,24 ir par 10 minūtēm sliktāks nekā gadu iepriekš un tas deva 64. vietu kopvērtējumā un 10. vietu V45 grupā.


Turpat līdzās meklējams arī otra Preiļu novada pārstāvja Aivara Žugra – 1.37,38 rezultāts un vieta. Par īstu rakstura pārbaudījumu pusmaratons izvērtās junioram, PVĢ audzēknim Edgaram Prusakam, viņa rezultāts – 1.42,46 deva 36. vietu savā vecuma grupā un 85. vietu kopvērtējumā.


Gandarījums arī par Aijas tēti –Andri Čaču, kurš izmantoja iespēju un veica pusmaratona satelītskrējienu – 5,2 km. Gribas cerēt, ka nākošgad iespēju apceļot Kurzemi un piedalīties 3. Kuldīgas pusmaratonā izmantos vēl kuplāks novadnieku pulciņš, jo visu informāciju var smelties mājas lapā www.kuldigas-pusmaratons.lv .


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 11.08.2007.