Sporto pludmales volejbolisti

09.08.2007.

  Beidzot augustā pa īstam vasaras jaukumus var baudīt arī Latvijā. Augusta dāsno sauli ar visu krūti varēja baudīt arī Preiļu novada atklātā čempionāta pludmales volejbolā dalībnieki. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, turnīrs notika atsevišķi vīriešiem un sievietēm – nevis „mix’ komandām. Eksperiments sevi attaisnoja. Tāpat kā citus gadus, arī šogad saradās krietns ciemiņu pulks. Iecienījuši mūsu turnīru ir jēkabpilieši un līvānieši, kuri ieradās ar divām komandām. Pieplusojot pašmāju trīs komandas, kā arī rušoniešus un riebiņiešus, pludmales „kaujās” vīriem iesaistījās deviņas komandas. Mežsētu smilšu laukumā divās apakšgrupās tika noskaidrotas tās četras komandas, kas cīnīsies par godalgotajām vietām. Diemžēl, mājinieki izrādījās stipri viesmīlīgai, un komandas „Buldogi”, „Hotdogi”, „EK” sadalīja  vietas no 7. – 9. Arī rušonieši „Sit uz dullo” un „Riebiņi ”nespēja apturēt jēkabpiliešu un līvāniešu uzvaras gājienu. Cīņā par III vietu līvāniešu komanda „Tankisti bez Aņas” piespieda kapitulēt gados vecāko „Līvāni” komandu.
  Spraiga cīņa izvērtās finālspēlē par uzvaru čempionātā starp Jēkabpils „Nekāda naida” un „Ābeļi” komandām. Jēkabpilieši pirādīja, ka ne velti viņi ir Jēkabpils rajona labākā komanda pludmales volejbolā. Ābeļu puiši Vilis Donāns, Gatis Mežaraups, Raivo Vilks, Dairis Donāns ir gandarīti par otro vietu, bet domā par revanšu nākošgad. Labāko godā šoreiz komandas ”Nekāda naida” puiši – Aigars Vasiļjevs, Jānis Bikšis, Raivis Kābelis, bet trešie – Andrejs Pastars, Raitis Makars, Agris Kalvāns.
  Preiļu parka dīķa pludmales volejbola laukumā spēkiem mērojās dāmas. Kārtīgi izspēlēties un baudīt vasaras nogales saules burvību bija pieteikušās piecas komandas – visas pašmāju. Eksperiments izdevās, un jācer nākošgad uz kuplāku sportistu pulku. Jaunās BJSS volejbolistes ir vēl krietni par jaunām, lai varētu sagādāt nopietnas raizes krietni vien pieredzējušākām dāmām, kuras sadalīja pirmās divas vietas.
  Uzvaras visās spēlēs šoreiz meistarīgākajām – Vitai Školinai, Jekaterinai Akentjevai, Jekaterinai Vsiļjevai – komandai „Zeltenes”. Otrās – „Nostalģija” meitenes – Oksana Šņepste, Inga Haritonova un Līga Petrova. Izmantojot gadījumu, gribas sveikt Līgu ar iestūrēšanu ģimenes ostā 11.augustā un novēlēt, lai sportiskā dzirkstelīte neatstāj viņu arī turpmāk.
  Gribētos, ka tuvākajā laikā pie dīķa uzaugtu sakopta pludmale, kur atrastos vieta vēl vienam spēļu laukumam un tiem kas tur pavada savu brīvo laiku nenāktu prātā bojāt un piegružot vietu, kur paši arī atpūšamies. Volejbolistiem saku – uz tikšanos oktobrī Preiļu novada čempionātā volejbolā!

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis, sacensību galvenais tiesnesis

Pēdējās izmaiņas: 09.08.2007.