Preiļos aicina veidot dzīvojamo māju apsaimniekošanas biedrības

08.08.2007.


  2. augustā SIA „Preiļu saimnieks” zālē notika Daugavpils ielas 29, Pils ielas 6 un Celtnieku ielas 1 daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju sapulce. Sapulces mērķis bija iepazīstināt iedzīvotājus ar siltumenerģijas un apsaimniekošanas tarifu izmaiņām 2008. gadā un dzīvojamo māju apsaimniekošanas alternatīvu – apsaimniekošanas biedrību veidošanu.
  SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks izklāstīja dzīvokļu īpašniekiem māju apsaimniekošanā veiktos darbus un runāja par tām aktivitātēm, kuras notiek, lai gaidāmajā apkures sezonā samazinātu siltumenerģijas patēriņu mājās, jo iepriekšējā sezonā pēc siltuma skaitītāju uzstādīšanas pieaicināto māju iedzīvotāju apkures rēķini bija īpaši augsti. Jānis Mūrnieks pastāstīja, ka visās trijās mājās septembra sākumā notiks apkures cauruļvadu un radiatoru skalošana. Ņemot vērā praksi citās pilsētās, skalošana ir efektīva, jo palielina radiatoru siltumatdevi, ko iedzīvotāji varēs novērtēt apkures sezonās laikā. Ja siltums mājās tiek taupīts, arī pie augstāka tarifa var maksāt mazāk, tāpēc katram savā īpašumā laikus jādomā arī par siltuma izolāciju.
  No 2008. gada februāra mēneša tiks paaugstināts arī apsaimniekošanas tarifs, ko jau apstiprinājusi Preiļu novada dome. Šobrīd maksājam 16 santīmus par kvadrātmetru, turpmāk tarifs paredzēts 27 santīmi par kvadrātmetru, no kuriem 22 santīmi tiks izlietoti apsaimniekošanai, bet 5 santīmi veidos līdzekļu uzkrājumu katrai mājai, kas nepieciešams kapitālremontiem. Jau šobrīd no māju apsaimniekošanas naudas SIA „Preiļu saimnieks” ir veicis siltumsistēmas padeves cauruļu izolāciju dzīvojamās mājās Rancāna ielā Nr.1, Nr.2, Nr. 3 un Nr.4.
  Dzīvokļu īpašnieki vēl arvien kūtri iesaistās dzīvojamo māju apsaimniekošanas procesā pilsētā. V/a „Mājokļu aģentūra” vecākais referents Francis Kudiņš aicināja klātesošos organizēt dzīvojamo māju pārvaldīšanas un apsaimniekošanas biedrības. Tas ir veids, kā, ietaupot naudu katra atsevišķa īpašnieka kabatā, tai pašā laikā uzturēt savu īpašumu labā kārtībā un vairot tā vērtību.
  Francis Kudiņš skaidroja, ka, sadārdzinoties izejvielām, tarifi aug visā valstī, mēs nevaram ietekmēt to augšanas tempus, bet mēs varam būt gudri dzīvokļu īpašnieki, paši pieņemt lēmumus par mājas pārvaldīšanu, kontrolēt mājas apsaimniekošanas maksu un lemt par ieguldījumiem mājas atjaunošanā. V/a „Mājokļu aģentūra” pārstāvis aicināja iedzīvotājus pieteikties uz kursiem par apsaimniekošanas biedrību veidošanu un biedrību darba organizēšanu, kurus rīkos „Mājokļu aģentūra”. Apmācības varētu sākties septembrī, ja pieteiksies nepieciešamais klausītāju skaits – 20 cilvēki grupā.
  Daži sapulces dalībnieki ar neuzticību izteicās par apsaimniekošanas biedrību veidošanu Preiļos, citi vēlējās zināt uzņēmuma iekasētās apsaimniekošanas naudas izlietojumu.
  Cienījamie dzīvokļu īpašnieki, ar apsaimniekošanas naudas izlietojumu jūs varat iepazīties, griežoties SIA „Preiļu saimnieks”, kā tas ir norādīts ar jums noslēgtajos dzīvojamo māju apsaimniekošanas līgumos. Uz apmācībām par apsaimniekošanas biedrību veidošanu SIA „Preiļu saimnieks” interesentus no katras daudzdzīvokļu mājas aicina pieteikties pa tālruni 5381152.

Maija PaeglePēdējās izmaiņas: 08.08.2007.