Izlietoto kartonu un papīru Preiļos presē hidrauliskā papīra presēšanas iekārta

01.08.2007.


  SIA “Preiļu saimnieks” telpās Rīgas ielā 4, Preiļos, jau divas nedēļas strādā hidrauliskā presēšanas iekārta, kas pēc pasūtījuma izgatavota SIA “Aizkraukles metālists” un uzņēmumam izmaksāja 4 300 latus.
  SIA “Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks pastāstīja, ka nevajadzīgās kartona kastes presēšanai ved pilsētas veikali un a/s “Preiļu siers”, tādā veidā atbrīvojoties no liekajiem atkritumiem un nemaksājot par to. Izmetot kartona kārbas atkritumu konteineros, ātri vien sakrātos liels daudzums atkritumu, kas būtu jāved uz atkritumu poligonu un jāmaksā par to apglabāšanu. Šajā gadījumā uzņēmumiem kartona kārbas tikai jānogādā līdz presēšanas vietai. Kartons un papīrs tiek presēti atsevišķi, jo sapresētā materiāla cena ir dažāda, kartons ir dārgāks par papīru, tā tirgus cena pašlaik ir 25 lati par tonnu. Vienā tonnā ietilpst no četrām līdz piecām pakām sapresētā kartona. Šādu daudzumu var sapresēt divās dienās. Šobrīd uzņēmuma telpās glabājas 10 tonnas sapresētā kartona.
  Jānis Mūrnieks informēja, ka gribētāju iepirkt sapresēto kartonu un papīru ir daudz. Iespējams, ka par produkcijas pārdošanu tiks noslēgta vienošanās ar SIA “Zaļais punkts”, jo jau pašlaik SIA “Preiļu saimnieks” sadarbojas ar šo uzņēmumu.
  Presēšanas iekārtu apkalpo SIA “Preiļu saimnieks” darbinieks Pēteris Erts, kurš darba prasmi apguvis Jēkabpilī. Darbā tiek iesaistīti arī bezdarbnieki.
  Aicinām visus, kuriem krājas nevajadzīgs kartona un papīra iepakojums, vest to uz telpām Rīgas ielā 4. Jums par to nebūs jāmaksā, bet SIA “Preiļu saimnieks” to sašķiros un sapresēs. 

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste
Pēdējās izmaiņas: 01.08.2007.