Preiļu pilsētas 79. dzimšanas dienas svētki pulcināja īpaši daudz apmeklētāju

24.07.2007.


Preiļu pilsētas 79. dzimšanas dienas svētki pulcināja īpaši daudz apmeklētāju


  Valsts karogi pie preiliešu mājām liecināja, ka 21. jūlijs bija īpaša svētku diena Preiļu pilsētai. Par to liecināja arī tie vairāki tūkstoši apmeklētāju, kuri piedalījās svētku aktivitātēs un atveldzējās no ikdienas rūpēm.
  Svētkus atklāja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, novēlot visiem labu noskaņojumu. Rīta pusē dejoja „Gaida” un bērnu un jauniešu modes deju kolektīvi, dziedāja un spēlēja Arnis Miltiņš, bērnus rotaļās iesaistīja Lielo masku teātris no Valmieras. Zīmēšanas darbnīcās jaunā paaudze varēja darboties kopā ar mākslinieku Jāni Anmani un Preiļu Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas vadītāju skolotāju Mariannu Abricku, turpat darbojās saldumu tirdziņš un piepūšamās atrakcijas bērniem.
  Preiļu kultūras nama izstāžu zālē varējām apskatīt Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja veidoto Tautas lietišķās mākslas izstādi „Par avotu pārtapt…” un Voldemāra Kokoreviča gleznu izstādi, visi kopā audām Preiļu pilsētas grāmatzīmi. Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē interesentiem bija atvērta pilsētas vēstures ekspozīcija „Preiļi gadsimtu spoguļos”, tika demonstrēta filma „Preiļiem – 70”, bet Polikarpa Čerņavska keramikas mājā varēja skatīt ekspozīciju „P. Čerņavskis – meistars un personība”.
  Garīgās mūzikas koncertā Preiļu muižas kapelā dziedāja un muzicēja Preiļu sieviešu vokālais ansamblis un Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Vakarpusē Preiļu parka estrādē notika koncerti dažādām gaumēm. Svētku dalībniekus priecēja Intars Busulis un Riga groove electro, grupa „Apvedceļš”, „Re:public” un mūzikas grupa „Dziga”.
  25 iedzīvotājiem, kuri dažādās jomās ir devuši paliekošu ieguldījumu pilsētas attīstībā, tika pasniegti Preiļu novada domes atzinības raksti. Klātesošos uzrunāja Preiļunovada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, 9. Saeimas deputāts Jānis Eglītis, Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Nikolajs Vihļajevs, Dagdas pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Stikuts un Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs. Pateicības veltes saņēma fotokonkursa dalībnieki un svētku sponsori. Brīnišķīgā svētku salūta noslēgumā gan gadījās kļūme, un cietušajai personai par sabojāto apģērbu tiks segti zaudējumi. Svētkus noslēdza balle „Kreicburgas ziķeru” pavadījumā, kurā līdz rītam dejoja visu paaudžu preilieši un pilsētas viesi.  


Paldies pasākuma sponsoriem – SEB Unibankai, Hipotēku bankai, Hansabankai, SIA “Tapeks” un a/s “Dzintars” !

Maija Paegle
sabiedrisko attiecību speciāliste


Pilsētas svētku fotogalerija

Pēdējās izmaiņas: 24.07.2007.