Latvijā viesojas Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas vadītāja

14.06.2007.


  Rīga, 2007. gada 11.jūnijā. – Pēc Kultūras ministres Helēnas Demakovas ielūguma šonedēļ no 13. līdz 15. jūnijam Latvijā viesojas Bila & Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku programmas vadītāja Marta Čoe (Martha Choe).


  Lai pārrunātu projekta aktualitātes, fonda pārstāve tikties ar Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projekta komandu valsts aģentūrā „Kultūras informācijas sistēmas” un projekta reģionālajiem kuratoriem no Rīgas, Rīgas rajona, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes. Kopā ar kultūras ministri, Čoe noskatīsies arī Latvijas Nacionālās operas izrādi „Valkīra”.


  Marta Čoe vada Bila & Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvu, kuras ietvaros fonds strādā ar bibliotēkām ASV, Čīlē, Meksikā un gatavojas uzsākt projektus Botsvānā un Lietuvā. Pirms darba Geitsu fondā, Čoe ilgus gadus strādājusi kompānijā Boeing, bijusi vairāku Bank of California filiāļu viceprezidente, kā arī strādājusi publiskā sekora darbus, tai skaitā par vidusskolas skolotāju. Viņai ir bakalaura grāds etnostudijās no Vašingtonas Universitātes un MBA no Sietlas universitātes. Paralēli pamatdarbam, Čoe aktīvi darbojas arī pilsoniskajās un Āzijas izcelsmes amerikāņu organizācijās.


  Kā jau iepriekš ziņots, pagājušā gada novembrī Bila & Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Šo projektu, kopā ar kompānijas Microsoft 7,9 ASV dolāru lielo programmatūras ziedojumu un Latvijas valsts līdzfinansējumu īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”. Aģentūras misija ir palīdzēt atmiņas institūcijām – bibliotēkām, arhīviem un muzejiem saglabāt kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm, izmantojot jaunākos informācijas tehnoloģiju risinājumus.Mediju kontaktiem:
Kaspars Rūklis,
Sabiedrisko attiecību vadītājs
V/A „Kultūras informācijas sistēmas”
Tālrunis: 7844885, 29405048; e-pasts: kaspars.ruklis@kis.gov.lv.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.