EBSCO Information Services pārstāvis iepazīstina Latvijas augstskolu un akadēmiskās bibliotēkas ar datu bāžu izmantošanas iespējām

13.06.2007.

 
  Rīga, 2007. gada  12. jūnijs. – Valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” rītdien rīko apmācību semināru Latvijas augstskolu un akadēmiskajām bibliotēkām par EBSCO informācijas menedžmenta sistēmām A-to-Z un LinkSource jaunumiem un iespējām, kuru vadīs Ležeks Čzervinskis, EBSCO pārstāvis no Polijas.


  Līdz šim EBSCO izveidotās informācijas menedžmenta sistēmas Latvijā abonē 12 bibliotēkas – 9 augstskolu bibliotēkas un Latvijas Nacionālā bibliotēka, Patentu Tehniskā bibliotēka un Saeimas bibliotēka. Aģentūra piedāvā iespēju arī citām bibliotēkām šos resursus abonēt, sedzot vismaz 2/3 no abonēšanas maksas.


  EBSCO Information Services piedāvā divus pakalpojumus – A-to-Z servisu, kas nodrošina visiem bibliotēkas lietotājiem pieeju zinātnisko žurnālu publikāciju pilna teksta rakstiem un meklēšanas iespēju, un Link Source, kas dod iespēju sasaistīt bibliotēkas krājuma resursus, izmantojot vienkāršu saišu vadības sistēmu. Aģentūra abonē arī EBSCO pilntekstu datu bāzes – universālas žurnālu datu bāzes, kurās pieejami vairāk kā 6000 žurnālu pilnie teksti visās zinātņu nozarēs.


  Šobrīd Latvijas bibliotēkām projekta Gaismas tīkls ietvaros kopumā ir pieejamas 19 datu bāzes, no kurām 6 ir latviešu valodā, 3 krievu valodā un 10 angļu valodā. Valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” piedāvā bibliotēkām abonēt šīs elektroniskās datu bāzes, maksājot tikai vienu trešdaļu no abonēšanas cenas. Pārējās divas trešdaļas par šiem pakalpojumiem projekta „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros apmaksā aģentūra. Bibliotēku apmeklētājiem pieeja datu bāzēm ir bezmaksas.


Mediju kontaktiem:
Kaspars Rūklis,
Sabiedrisko attiecību vadītājs
V/A „Kultūras informācijas sistēmas”
Tālrunis: 7844885, 29405048; e-pasts: kaspars.ruklis@kis.gov.lv.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.