Starptautiskajā turnīrā Helsinkos Preiļu tenisisti rāda savu izaugsmi

01.06.2007.

Starptautiskajā turnīrā Helsinkos Preiļu tenisisti rāda savu izaugsmi


  No 18. maija līdz 20. maijam Helsinkos notika atklātais starptautiskais turnīrs „Helsinki Open” galda tenisā. Sacensībās piedalījās sportisti no vairākām valstīm: Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas un Krievijas pilsētām – Petrozavodskas, Sanktpēterburgas un Tosno. Dažādās vecuma grupās kopā startēja 228 dalībnieki.
Latviju pārstāvēja jaunie tenisisti no Preiļiem, Kuldīgas un Cēsīm.
  Jauno sportistu treneris Anatolijs Isajevs pēc turnīra pastāstīja par sacensību norisi. Preilēnieši Viktorija Zabalujeva, Alīna Isajeva, Emīls Lutinskis un Juris Ribinickis sacentās divās vecuma grupās. Vienpadsmitgadīgo grupā piedalījās 36 dalībnieces, kuras tika sadalītas 4 apakšgrupās. Viktorija Zabalujeva sava vecuma apakšgrupā ieguva 1. vietu, Alīnai Isajevai – 2. vieta. Abas meitenes tālāk spēlēja „play off” sacensībās, kur Alīnas „kontā” tika 2 uzvaras, bet viņa zaudēja par izeju četriniekā. Viktorija uzvarēja 3 spēlēs, sīvā cīņā zaudējot par izeju finālā meitenei no Igaunijas. Rezultātā no 36 dalībniecēm Viktorija ieguva 3. vietu, Alīnai – 6. vieta turnīrā.
  Divpadsmitgadīgo grupā starp 32 dalībniecēm arī spēlēja Alīna un Viktorija. Sacenšoties apakšgrupās, abas sportistes palika otrās un tālāk pirmo spēli spēlēja ar tām meitenēm, kuras pārējās apakšgrupās bija pirmās. Alīna un Viktorija vinnēja, bet tālāk – par izeju četriniekā, abām tenisistēm bija jāspēlē savā starpā. Viktorija Zabalujeva vinnēja ar 3:0, Viktorija pēc tam zaudēja meitenei no Zviedrijas, kura turnīrā uzvarēja.
  Desmitgadīgo zēnu grupā starp 28 dalībniekiem spēlēja preilietis Juris Ribinickis. Apakšgrupā Juris bija otrais, viņš iekļuva sešpadsmitniekā, bet zaudēja zviedram par izeju astotniekā. Nozīmīgi tas, ka šajā vecuma grupā 1. vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Marks Pitkevics no Kuldīgas.
  Savukārt, 11 – gadīgo sportistu grupā Juris Ribinickis savā apakšgrupā palika trešais no 42 dalībniekiem.
  Emīls Lutinskis, apspēlējot somu, zviedru un igauņu sportistus, bija pirmais savā apakšgrupā, gūstot 3 uzvaras. Pusfinālā, spēlējot ar zviedru, zaudēja ar rezultātu 2:3 un kopvērtējumā ieguva 3. vietu. Divpadsmitgadīgo grupā zēniem turnīrā piedalījās 52 dalībnieki. Emīls apakšgrupā bija pirmais, bet, izejot astotniekā, spēcīgāks izrādījās zviedrs.
 Turnīrs prasīja ne tikai fizisko sagatavotību, bet arī lielu psiholoģisko izturību. Paldies preilēniešiem! Visi bija malači!

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciālists

Pēdējās izmaiņas: 01.06.2007.