Projekta pārstāvji no Baltkrievijas apmeklēja Preiļus

08.05.2007.

Pagājušajā nedēļā Preiļos bija ieradušies INTERREG projekta „Jauno uzņēmēju aktivitātes un prasmju attīstīšana, izmantojot savstarpēju sadarbības tīklu un stratēģiju Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas pierobežas teritorijās” partneri no Baltkrievijas. Abas puses pārrunāja projekta gaitu, aktivitātes un finansējuma iespējas. Preiļu novada domes Plānošanas daļas pārstāvji iepazīstināja ciemiņus ar Preiļu pilsētu – Raiņa bulvāri, Kultūras namu, Preiļu parka kapelu. Glubokoje pārstāvji ar sajūsmu apskatīja IT centru un Preiļu galveno bibliotēku un atzina, ka Preiļi attīstās strauji.
Jūnijā projekta partneri tiksies Zarasai (Lietuva), kur kopīgiem spēkiem izstrādās biznesa inkubatoru stratēģiju, augustā būs tikšanās Baltkrievijā (Glubokoje). Septembra sākumā paredzēts pabeigt biznesa inkubatora izveidi Preiļos, bet projekts noslēgsies februārī. Novembrī Preiļos notiks projekta noslēguma konference.
Biznesa inkubatora izveides mērķis ir piesaistīt jaunus cilvēkus, kuri pabeiguši studijas un vēlas izveidot savu uzņēmumu. Jaunajiem uzņēmējiem biznesa inkubators nodrošinās telpas, juridisko adresi, informāciju, ekspertu konsultācijas, grāmatvedības un juridiskos pakalpojumus, komunikāciju un sakaru iespējas.

Pēdējās izmaiņas: 08.05.2007.