Noslēdzies čempionāts basketbolā

07.05.2007.


  Ar spēlēm par III vietu un čempiona nosaukumu 5. maijā noslēdzās Preiļu novada čempionāts basketbolā. Pēdējai spēlei sieviešu konkurencē bija tikai formāls raksturs – vietas jau bija sadalītas iepriekšējās kārtās. Skolotājām nesagādāja nekādas problēmas parādīt, kurš ir “modes” noteicējs dāmu basketbolā Preiļu novadā. Uzvara pār PVĢ ar rezultātu 79:58 tam bija kārtējais apliecinājums. Trešajā vietā – Preiļu 1. pamatskolas meitenes.
  Krietni neskaidrāka situācija un intriga gaidīja vīriešu izšķirošajās spēlēs. Spēlē par III vietu pirmo pusi vadībā atradās PVĢ un tikai noslēdzošajā ceturtdaļā riebiņiešiem izdevās izšķirošais izrāviens, kurš viņiem atnesa uzvaru un bronzas medaļas ar 87:71. Izpalika gaidītā intriga spēlē par čempionu godu, jo STB Nami/BGN uz spēli izgāja daudz vairāk mobilizēti un rādot saturīgu, rezultatīvu un ātru basketbolu, šoreiz neatstāja nekādas cerības šajā sezonā tikt pie čempionu kausa oponentus – HLG basketbolistus. Uzvara ar 94:57 ir tam apliecinājums.
  Pēc tam visi pulcējās Preiļu 1.pamatskolas sarīkojuma zālē uz laureātu sumināšanu un kopējo balli. Vietu sadalījums jau minēts augstāk un meistarīgākie varēja saņemt kausus, medaļas un diplomus no Preiļu novada domes priekšsēdētāja Alda Adamoviča un sacensību galvenā tiesneša Ilmāra Madelāna rokām. Rezultatīvākie trīspunktu metienos izrādījās Jānis Cišs (PVĢ) un Zane Ceriņa (PVĢ). Vidēji spēlē visvairāk punktus ir guvuši Ieva Babre (Skolotājas) un Ivans Andrijevskis (HLG). Vēl simboliskajā izlasē tika iekļauti Jānis Zukulis (STB Nami/BGN ), Ronalds Naglis (Riebiņi), Aigars Indrikovs (PVĢ), Oksana Šņepste, Inga Haritonova no komandas Skolotājas un Alīna Baranova (PVĢ).
  Čempionāts jau ir vēsture, tagad jādomā par startiem strītbolā, kuri sāksies 12. maijā ar 1. posma spēlēm Zarasos. Tie dalībnieki, kuri spēlēja pagājušā gada vasarā, atceras saspringtās spēles gan ar kaimiņrajonu, gan leišu basketbolistiem dažādos laukumos, kā arī iespēju tuvāk iepazīt kaimiņvalsti. Arī šogad uz visiem posmiem dalībniekiem būs iespēja nokļūt organizēti. Veidojiet komandas, gatavojieties, neesiet pasīvi un pierādiet sevi basketbola laukumos! Piektā posma spēles notiks Preiļos 16. jūnijā.

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis


Fotogalerija


 

Pēdējās izmaiņas: 07.05.2007.