Pavasara kross kopā ar Jeļenu Prokopčuku

02.05.2007.

Ar jauku laiku un sacensību organizāciju 27. aprīlī Rīga sagaidīja jaunos skrējējus no valsts malu malām uz masu saziņas līdzekļos plaši reklamēto skolēnu pavasara krosu kopā ar Jeļenu Prokopčuku.
  Jāpiezīmē, ka šīs bija jubilejas – sešdesmitās, Latvijas skolēnu sporta spēles.Un, kā vienmēr, arī Preiļu 1. pamatskolas jaunie sportisti aprīļa nogalē posās uz šīm sacensībām, lai mērotos spēkiem ar citiem skrējējiem un pacīnītos par uzvaru komandu cīņā pamatskolu grupā.
  Pēc rajona krosa un uzvaras tajā jau bija novērtētas katra iespējas un nostabilizējies galīgais sastāvs. Viskuplākais dalībnieku skaits pulcējās 1995. gadā dzimušo un jaunāko grupā. Gan zēnu – 1000 m, gan meiteņu – 500 m distancēs, uz starta stājās pa sešiem skrējieniem ar vairāk kā 70 dalībniekiem. Labākais no mūsējiem – Raivis Pastors ar rezultātu 3min.39 sek. ierindojās 14. vietā, Dairis Bufals uzrādīja rezultātu 3 min. 45 sek., Grieta Kolosova ar 1 min. 45 sek. palika 26. pozīcijā. Annai Svetlovai ar rezultātu 1min. 47 sek.. 1993.-94. gadā dzimušo grupā izdevās visveiksmīgākais starts, bet Toms Kunakovs 4. skrējienā finišēja kā uzvarētājs ar rezultātu 6 min. 53 sek.
  Ar to pietika arī uzvarai 60 dalībnieku kopvērtējumā. Olimpiskajā sešniekā iespraucās arī Artūrs Linkevičs. Uzvara 1. skrējienā ar 7.05 ir 5. vietas vērta ! 17. vietā ar 7.25 ierindojās Renārs Trubačs. Individuāli startējušā Dāvja Vociša rezultāts – 7.50. Velta Pugaine 1000 m pieveica ar rezultātu 3 min .51 sek., ieņemot 25. vietu, Sintijas Ertes rezultāts – 4.05.
Godam 1991. – 92. gadā dzimušo grupā cīnījās Jānis Eglītis. 2000 m viņš pievarēja 6 min. 48 sek. un izcīnīja 15. vietu.
  Sacensību noslēgumā vēl viens patīkams mirklis – Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkne Aija Čača 1000 m trešajā skrējienā cīnījās ar strauji dilstošajām sekundēm un iepriekšējo skrējienu līderu rezultātiem. Rezultāts 3 min. 16 sek. bija par divām sekundēm labāks, un Aija uzvarēja 1987. -90. gadā dzimušo jauniešu grupā.
  Paldies organizatoriem par lieliskajām sacensībām! Katru finišētāju gaidīja minerālūdens pudele. Pasākuma vadītājs, aktīvi komentējot sacensības, dalībniekiem piedāvāja dažādus konkursus ar bagātīgu balvu klāstu. Sacensību dalībniekus izklaidēja deju grupa „Akcents” un skrituļotāji. Visiem interesentiem bija iespēja izmēģināt un testēt „Nike” sporta apavus. 1.- 6. vietu ieguvējus gaidīja bagātīgs balvu klāsts un iespēja saņemt autogrāfu un nobildēties ar Jeļenu Prokopčuku.
  Komandu cīņā pamatskolu grupā Preiļu 1. pamatskola ierindojās 3. vietā, šoreiz piekāpjoties saviem sīvākajiem konkurentiem – Cieceres un Pūres pamatskolām. Tagad jācer uz revanšu rudens „Latvijas Avīzes” krosa stafetēs.