Svētdien Preiļos notiks ceļmalas kapelas atklāšanas pasākums

15.04.2007.


  15.aprīlī plkst. 15.00 Preiļos, Raiņa bulvārī 9, notiks ceļmalas kapelas iesvētīšanas svētki. Kapelas atklāšanas pasākumā piedalīsies Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un domes deputāti, ceļmalas kapelu iesvētīs Preiļu Romas katoļu draudzes dekāns Jānis Stepiņš. Kapelas īpašnieks – Preiļu uzņēmējs Igors Pličs, pateiksies būvdarbu speciālistiem un amatniekiem, kuri ir atbalstījuši viņa ieceres realizāciju gan finansiāli, gan praktiski, veicot visus nepieciešamos darbus. Uz iesvētīšanas svētkiem aicināti visi interesenti.
  Ideja par kapelas būvniecību Igoram Pličam radās, pirms vairākiem gadiem viesojoties Kanādas pilsētā Niagārā, kur Latviešu biedrības centrā notika Igora Pliča fotogrāfiju izstāde. Uzņēmējs tur pirmoreiz ieraudzīja ceļmalas kapelu, un viņam nobrieda doma, ka nelielu kapelu varētu uzbūvēt arī Preiļos, pagalmā pie viņa viesu mājas.
  Ieceres realizācija sākās ar tehniskā projekta izstrādi 2005. gadā. Tiekot galā ar būvniecības formalitātēm, kapelas celtniecības darbi sākās 2006. gada jūnijā. Tagad kapela ir veiksmīgi pabeigta un dod iespēju jebkuram no Preiļu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem pabūt vienatnē, paklausīties klasisko un garīgo mūziku, iedziļināties lūgšanās, jo kapelā būs novietotas lūgšanu grāmatas latviešu, angļu un vācu valodās.

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste   

Pēdējās izmaiņas: 15.04.2007.