Preilietis Dāvis Pastars piedalās džudo turnīrā Igaunijā un iegūst 3. vietu

27.03.2007.


  17. un 18. martā Igaunijā notika XII starptautiskais džudo turnīrs divām vecuma grupām – 1991. gadā dzimušiem un jaunākiem un 1995. gadā dzimušiem un jaunākiem sportistiem.
  No Preiļiem sacensībās piedalījās Dāvis Pastars, jo lielu daļu džudistu bija „pieveikusi” gripa. Cīnoties ar Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Zviedrijas, Polijas, Anglijas un Krievijas turnīra dalībniekiem, Dāvis sacensībās ieguva 3. vietu, zaudējot sportistam no Krievijas.
  Džudo treneris Aleksejs Sapegins pastāstīja, ka parasti, veidojot sportistu vecuma grupas, turnīru organizētāji Igaunijā ņēma vērā Eiropas noteiktos standartus, katrā grupā iekļaujot 2 dzimšanas gadu pārstāvjus. Šoreiz tā nebija, jo vienā no grupām startēja sportisti vecumā no 1991. līdz 1994. gadam. Šāds sportistu sadalījums palielina traumatisma iespējas, jo sportistam, kurš ir 3 gadus jaunāks par savu pretinieku, ir gan mazāks svars, gan parasti arī mazāks augums. Treneri negrib riskēt ar savu jaunāko audzēkņu veselību, tāpēc izvairās no šādas nevienlīdzīgas cīņas un tādos turnīros piedalās nelabprāt.
  31. martā starptautisko džudo turnīru Rīgā organizē džudo klubs „Lido”. Sacensībās plāno piedalīties 20 dažādu vecuma grupu sportisti no Preiļiem.

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste   


 

Pēdējās izmaiņas: 27.03.2007.