Preiļos noslēdzās pārrobežu līgas basketbola čempionāta pēdējais posms

13.03.2007.

 


  11. martā ar IX kārtas spēlēm Preiļos noslēdzās Pierobežu līgas čempionāta priekšsacīkstes, kas komandas sarindoja galīgajā vērtējumā no 5. – 10. vietai. Tika noteiktās arī četras komandas, kuras 24. martā Daugavpilī cīnīsies par medaļām un čempiona nosaukumu.
Trīs komandas – Utena, Daugavpils un Rokišķis, jau bija nodrošinājušas sev vietu finālā. Utena savas ambīcijas uz čempiones godu apliecināja arī šoreiz, pieveicot Daugavpili ar 87:55. Uzvara Rokišku kontā bija ierakstīta sakarā ar līvāniešu neierašanos uz spēli.
  Neziņa valdīja tikai par ceturto komandu fināla četriniekā, kur uz vietu pretendēja gan Visaginas, gan Daugavpils rajons. Jau spēles sākums izkliedēja šaubas, neatstājot nekādas cerības daugavpiliešiem. Uzvaras grožus savās rokās noturēja Visaginas basketbolisti ar rezultātu 84:59.
  Cīņā par astoto vietu turnīrā krāslavieši nespēja spēles gaitu vērst sev par labu, spēkojoties ar Rēzekni – zaudējums ar 72 : 81. Kārta bija pienākusi pēdējai spēlei, kur mājinieki tikās ar leišu basketbolistiem no Zarasiem un kaimiņiem turnīra tabulā. Izšķīrās 6.- 7. vietas liktenis. Mūsējie, līdzjutēju atbalstīti, spēli iesāka ar varenu ofensīvu, likās, ka pretinieks tiks „samalts”. Drīz vien Zarasu basketbolisti attapās no šoka un pamazām sāka deldēt punktu starpību. Pirmās ceturtdaļas beigās viņiem tas izdevās. Tālākā spēles gaita turēja sasprindzinājumā gan spēlētājus, gan līdzjutējus. Lai kā mūsu puiši centās savu līdzjutēju priekšā, spēles beigu signāls vēstīja, ka šoreiz ar 100:92 jāatzīst lietuviešu pārākums.
  Mūsējiem čempionāts ir noslēdzies. Tagad, sadalījušies pa dažādām komandām, basketbolisti varēs spēlēt Preiļu novada čempionātā, pilnveidojot savu meistarību, jo vasarā varēsim tikties ielu basketbola turnīrā.
Tāda, lūk, izskatās Latvijas – Lietuvas pierobežas līgas basketbola 2006. – 2007. gada čempionāta tabula pēc priekšsacīkstēm:
UTENA                    9 – 0
ROKIŠĶIS               8 – 1
DAUGAVPILS p.       6 – 3
VISAGINA               6 – 3
DAUGAVPILS raj.     4 – 5
ZARASI                   4 – 5
PREIĻI                     3 – 6
RĒZEKNE                 3 – 6
KRĀSLAVA               1 – 8
LĪVĀNI                    1 – 8


Leonīds Valdonis, sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 13.03.2007.