Preiļos notiks Interreg projekta „Latvijas – Lietuvas pārrobežu basketbola čempionāta un ielas basketbola turnīru organizēšana” IX spēļu posms

11.03.2007.


Preiļu novada domē tiek realizēts ES programmas Interreg IIIA projekts SIII – 068 „Latvijas -Lietuvas pārrobežu basketbola čempionāta un ielas basketbola turnīru organizēšana” . Projekta vadošais partneris – Daugavpils rajona padome. Pavisam projektā iesaistījušies 10 partneri /6 no Latvijas, 4 no Lietuvas/. Projekta mērķis ir sporta infrastruktūras un sportisko aktivitāšu pilnveidošana visās iesaistītajās pašvaldībās.
 Preiļu novadā projekta ietvaros ir uzbūvēts strītbola laukums 648 m2 platībā ar žogu pie Preiļu 1.pamatskolas, iegādāts strītbola tehniskais aprīkojums – 10 pārvietojami basketbola grozi, pārvietojamas tribīnes, kā arī iegādāts sporta inventārs: basketbola bumbas un sporta formas. Visā projekta ieviešanas laikā notiek starptautiski basketbola un strītbola turnīri katrā iesaistītajā pašvaldībā. Projekts sākās 2006. gada martā, noslēgsies 2007. gada augustā.
Preiļos pagājušā gada 5. augustā notika strītbola turnīrs, savukārt 11. martā Preiļu pamatskolas sporta zālē norisināsies pēdējais – IX pārrobežu čempionāta posms, kurā piedalīsies basketbola komandas no Lietuvas pilsētām Rokišķis, Utenas, Visaginas un Zarasai un Latvijas sportisti no Rēzeknes, Krāslavas, Līvāniem, Daugavpils un Preiļiem.
Spēļu fināls, kurā piedalīsies visas spēcīgākās komandas, notiks 24. martā Daugavpilī.
Preiļu novada domei projekta realizācijai bija nepieciešams priekšfinansējums 39 749 EUR apmērā, no kuriem 15% ir pašvaldības ieguldījums, 75% izdevumu pēc projekta realizācijas segs ERAF, bet 10% – valsts.
Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciālistePēdējās izmaiņas: 23.10.2018.