Preiļu hokejisti cīnās

20.02.2007.


  Ne visi Preiļu sporta interesenti zina, ka jau vairākus gadus pastāv un cīnās Preiļu hokeja komanda. Ja līdzjutēji futbolistu, basketbolistu un volejbolistu spēlētprasmi var vērot klātienē, tad mūsu komandas hokeja faniem jādodas līdzi jušanai uz Daugavpili vērot pilsētas atklātā čempionāta spēles.
  Mūsu komandas dalība Daugavpils atklātajā čempionātā sākās 1999. gadā. Vispirms visas komandas izspēlē vienu riņķi, pēc kura četras vadošās komandas veido „A” apakšgrupu, bet pārējās – „B” apakšgrupu. Mūsu hokejistu labākie panākumi saistās ar 2005.un 2006. gadu sezonām, kad tika izcīnīta 2.vieta „B” apakšgrupā.
  Kā pastāstīja viens no komandas spēlētājiem Igors Derjagins, komandu šajā sezonā vajā neveiksmes – pagaidām tā atrodas „B” apakšgrupas sešu komandu lejasgalā. Komandas rezultatīvākais spēlētājs Māris Mainulis ir komandas kapteinis un iedvesmotājs. Komandā galvenokārt spēlē septiņdesmito gadu sākumā dzimušie puiši, kuri slidošanas prasmi apguvuši pašmācības ceļā vai arī par mīlestību uz hokeju var pateikties trenerim Vladimiram Točko, kurš vadīja puišus „Zelta ripas” cīņās. Uz treniņiem Daugavpilī preilieši brauc vienreiz nedēļā – trešdienās, mājās pārrodas ap vieniem naktī, un nākošajā rītā dodas uz darbu. Savu artavu no ģimenes budžeta prasa arī ekipējuma iegāde.
  Gribētos nosaukt visus Preiļu puišus, kuru sirdslieta ir hokejs. Bez jau minētajiem vēl komandā spēlē Edmunds Boreiko, Igors Jakovļevs, Igors Jefimovs, Aleksandrs Mitrofanovs, Valērijs Haritonovs, Ingars Šņepsts, Aleksandrs Linkevičs, Ingus Buks, Vladimirs Nizjuļko, Kaspars Ūdrasols, Dmitrijs Gaļicins. Viņiem piepalīdz 4 – 5 daugavpilieši. Vēl Igors minēja, ka čempionātā piedalās arī citu tuvāk esošo pilsētu – Rēzeknes, Jēkabpils, Lubānas „Lūši”, kā arī Rokišķu komandas. Pārējās ir vietējo komandas.
  Hokejisti saka paldies saviem līdzjutējiem un Preiļu novada domei, kura sedza dalības maksu čempionātā un izsaka cerību, ka izdosies izkļūt no „bedres” ārā, jo labākās spēles vēl priekšā. To mēs viņiem arī novēlam! Sīkāku informāciju interesenti var gūt mājas lapā www.dlh.lv.

Leonīds Valdonis,
sporta metodiķis

Sacensību fotogalerija


 

Pēdējās izmaiņas: 20.02.2007.