Preiļos atkritumus izved ar jauno savācējmašīnu

14.02.2007.


   No 12.februāra Preiļos sadzīves atkritumu vākšana ir uzsākta ar jauno, nupat iegādāto atkritumu savācējmašīnu VOLVO FN 280, ar kuru nešķirotie, bet vēlāk arī šķirotie sadzīves atkritumi tiks nogādāti Demenes atkritumu poligonā. Mašīnas ietilpība sastāda 19,2 kubikmetrus.
SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks pastāstīja, ka saskaņā ar savācējmašīnas tehnisko raksturojumu ar to var pārvest 16 tonnas atkritumu. Ja sadzīves atkritumi ir vieglāki, tādi, kādus mēs tos ikdienā izberam konteineros, mašīna var uzņemt no 9 līdz 10 tonnām atkritumu. Ziemas laikā pilsētu no atkritumiem var attīrīt vienas dienas laikā, jo jaunā automašīna vienā reizē var paņemt 110 atkritumu konteinerus. Pieredze rāda, ka vasaras periodā atkritumu daudzums kļūst lielāks. Ņemot vērā aprēķinus, vidēji vasarā atkritumu daudzums varētu būt 1,5 savācējmašīnas dienā.
   Mašīnas specifiku var noteikt uzreiz, jo uz tās lasāms uzraksts „Tīrs ir ne tikai tur, kur tīra, bet arī tur, kur nemēslo”. Par to, ka savācējmašīna domāta Preiļu novada vajadzībām, liecina uz tās sāniem novietotais novada ģerboņa attēls. Par savas pilsētas vides sakopšanu sardzē stāv arī simboliskais krauklis.
  Uzturēsim arī mēs katrs tīru un kārtīgu savu mikrovidi, lai mūsu novads būtu sakopts un patīkams gan mums pašiem, gan novada viesiem !

Maija Paegle
Pēdējās izmaiņas: 14.02.2007.