Veselības ministrijas pārstāvji Preiļos iepazinās ar jaunas slimnīcas būvniecības nepieciešamību

06.02.2007.


  2.februārī SIA „Preiļu slimnīca” uz tikšanos ar Preiļu rajona, Preiļu novada pašvaldību vadību un SIA „Preiļu slimnīca” vadību bija ieradusies Veselības ministrijas atbildīgo darbinieku un speciālistu darba grupa. Preiļus apmeklēja Veselības ministrijas (VM) Valsts sekretāra vietnieks Rinalds Muciņš, Sabiedrības veselības departamenta direktore Daina Mūrniece, departamenta veselības aprūpes kvalitātes uzraudzības nodaļas vadītāja Kristīne Kļaviņa, Investīciju departamenta ieguldījumu vadības nodaļas vadītāja Agnese Bule, Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju Valsts aģentūras direktors Egils Lavendelis, direktora vietniece Zita Altenberga un projektu novērtēšanas un uzraudzības departamenta direktors Agris Teibe.
  SIA „Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētājs Juris Urtāns iepazīstināja ministrijas pārstāvjus ar jaunās slimnīcas būvniecības projekta vīziju un izteica gandarījumu, ka gan Preiļu rajona padome, gan Preiļu novada dome atbalsta slimnīcas attīstību un iegādājas jaunu medicīnas tehniku.
  Juris Urtāns uzsvēra, ka jaunais projekts paredz renovēt daļu esošo telpu, uzbūvēt jaunu slimnīcas korpusu, sakārtot slimnīcas apkārtnes infrastruktūru un iegādāties jaunas medicīnas tehnoloģijas.
  SIA „Preiļu slimnīca” galvenā ārste Daina Pliča iepazīstināja Veselības ministrijas darba grupu ar pašreizējo situāciju slimnīcā, ciemiņi apmeklēja visus slimnīcas korpusus un nodaļas. Slimnīcā par 12% pieaudzis slimnieku skaists un par 17% palielinājies operāciju skaits, augusi ārstēšanas aktivitāte. Preiļu slimnīcu izmanto ne tikai Preiļu rajona iedzīvotāji, ārstēties uz Preiļiem brauc arī pacienti no citiem Latgales rajoniem. Daina Pliča atzina, ka preilieši nav sliktāki par citu Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem, arī te nepieciešama kvalitatīva medicīniskā aprūpe. Preiļu slimnīcai kļūstot par daudzprofila lokālo slimnīcu, varētu sekmīgi darboties ķirurģija, ortopēdija, ginekoloģija, tiktu izmantoti jaunākie sasniegumi diagnostiskajos izmeklējumos. Slimnieku ārstēšanas procesā tiktu ievērotas pacientu vēlmes, izvietojot viņus vienvietīgās un divvietīgās palātās.
  Lai pieņemtu pamatotu lēmumu par medicīnas iestādes nākotni Preiļos, speciālistiem nopietni jāizvērtē situācija. Tā kā slimnīca pēc diviem gadiem svinēs 150 dzimšanas dienu, esošās medicīnas iestādes rekonstrukcija un jaunā korpusa celtniecība būtu brīnišķīga dāvana iedzīvotājiem, tā atzina pašvaldību vadītāji un slimnīcas vadība. 


 


 

Pēdējās izmaiņas: 06.02.2007.