Grebņevas muitas darbinieki aiztur armijas tehniku – divus visurgājējus

03.02.2007.


Latvijas Republika
 Valsts ieņēmumu dienests
Latgales reģionālā iestāde


Rīgas iela 4/6, Daugavpils, LV-5401; tālrunis 5406211, fakss 5406335, e-pasts Evija.Lejina@lreg.vid.gov.lv


INFORMĒ


Grebņevas muitas darbinieki aiztur armijas tehniku – divus visurgājējus


  Šī gada 30.janvārī caur Grebņevas muitas kontroles posteni no Vācijas uz Krievijas Federāciju tika vesta armijas tehnika – divi visurgājēji.  Pārbaudot kravas dokumentus, atklājās, ka tie nav pilnīgi. Krava tika novirzīta fiziskās kontroles veikšanai. Muitas darbinieki konstatēja, ka a/m Scania kravas nodalījumos atrodas divi kāpurķēžu transporta līdzekļi (skat. foto). Kravas izvešanai uz Krievijas Federāciju ir nepieciešama Vācijas eksporta licence. Tā kā šī licence kravas kontroles laikā netika uzrādīta, tika uzsākta administratīvā lietvedība.
  Līdz lietas izskatīšanai krava ar diviem kāpurķēžu transportlīdzekļiem, kuru kopējā vērtība, saskaņā ar dokumentos minēto, ir 11500 USD, tika aizturēta un šobrīd atrodas Grebņevas muitas kontroles postenī.
  Daži interesanti fakti no žurnāla „Drive” (2006.gada decembris). Aizturētie visurgājēji prot arī peldēt, gan ar nelielu ātrumu 3-4 km/h, bet pa sauszemi tie var attīstīt ātrumu līdz 50 km/h. Kāpurķēdniekam šķērslis nav arī purvaini brikšņi. Ja ir pietiekams ūdens daudzums, visurgājējs peld, ja ūdens tilpnē ir kāds šķērslis, visurgājējs to viegli pārvar, vienkārši pārbraucot tam pāri.
Tehniskajā līdzeklī var satilpt 17 pasažieri, ieskaitot vadītāju, un ekspluatējams tas ir dažādos klimatiskajos apstākļos no – 40ºC līdz + 46ºC.
  Ja šo transporta līdzekli vēl aprīkotu ar pozicionālo meklēšanas iekārtu (GPS), tad šāda veida visurgājēji būtu iecienītākais transporta līdzeklis Krievijas neizbraucamajos plašumos.
Šādas amfībijas dažādu valstu armiju ekipējumā tiek lietotas kopš 1981.gada un tiek ražotas joprojām.


 


Evija Lejiņa
VID LRI Birojs
Tālr.5406211, fakss 5406335

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.