LMT dāvina dzirdes diagnostikas aparātus visu rajonu dzemdību nodaļām

31.01.2007.

  31. janvārī dzirdes diagnostikas aparātu dāvinājumā saņēma arī SIA „Preiļu slimnīca”, jo LMT savu 15 gadu jubileju sagaida ar 122 tūkstošus latu vērtu dzirdes diagnostikas aparātu dāvinājumu visām Latvijas sertificētajām dzemdību nodaļām.
  Šī gada janvārī aprit 15 gadi kopš LMT dibināšanas. Šo gadu laikā LMT ir kļuvis par vienu no Latvijas veiksmīgākajiem uzņēmumiem – gan kā kvalitatīvu un modernu telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs, nodokļu maksātājs, iecienīts zīmols, gan arī kā darba devējs un sociāli atbildīgs uzņēmums. Rosinot arī citus Latvijas uzņēmumus būt atbildīgiem, LMT savā dzimšanas dienā pasniedz dāvanu visu Latvijas rajonu dzemdību nodaļām.
  LMT prezidents Juris Binde: ,,Ziedojums dzemdību nodaļām ir viens no daudzajiem labajiem darbiem, ko LMT dara kā sociāli atbildīgs uzņēmums, kuram rūp savas valsts un tās iedzīvotāju labklājība. 2005. gadā LMT veica Latvijas medicīnas vēsturē lielāko ziedojumu vairāku simtu tūkstošu latu apmērā, dāvinot kohleāros dzirdes īmplantus, taču kopumā LMT labo darbu saraksts ir ļoti garš un aptver sabiedrībai nozīmīgus projektus arī izglītības, sporta, mākslas un vides jomā.”
  Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe: ,,Dzirdes traucējumi bērniem norit klusā, slēptā traucējumu veidā, jo agrīnā vecumā bērni nevar pastāstīt, ka viņi dzird sliktāk, tāpēc savlaicīgi nenoteikti dzirdes traucējumi turpmākajā dzīvē bērnam rada gan valodas, gan runas attīstības problēmas un vēlāk arī psiholoģiskas un sociālas neveiksmes. Savlaicīga dzirdes traucējumu atklāšana ir priekšnoteikums bērnu ar paliekošiem dzirdes traucējumiem veiksmīgai rehabilitācijai un valodas attīstībai.”
  Katrs dzirdes diagnostikas aparāts GSI 70 Automated OAE Screener ir vairāk nekā 4000 latu vērts, un tādu saņems ikviena sertificēta dzemdību nodaļa Latvijā, kā arī tās dzemdību nodaļas, kas līdz 8. novembrim bija iesniegušas dokumentus sertifikācijai. Pavisam LMT dāvina 34 diagnostikas aparātus, ko dzemdību nodaļas saņems janvārī un februārī. Bērnu dzirdes centrā notiks dzirdes diagnostikas aparāta lietošanas apmācības.
  Dāvināto aparātu galvenā priekšrocība ir agrīna paliekošu dzirdes problēmu diagnostika. Līdz šim par bērnu dzirdes traucējumiem vecāki dažkārt uzzināja tikai tad, kad bērnam bija jāsāk runāt. Bērnu dzirdes centrs vairākkārt norādījis, ka trūkst diagnostikas aparātu, taču valsts atsaucība to iegādei līdz šim nebija saņemta. Līdz ar LMT dāvinājumu valstī pilnībā būs atrisināta bērnu agrīnas dzirdes diagnostikas problēma. Sadarbojoties LMT, Bērnu dzirdes centram un Veselības ministrijai, panākti papildinājumi Ministru kabineta noteikumos par obligātās veselības aprūpes nodrošināšanu jaundzimušajiem, iekļaujot tajos dzirdes diagnostiku kā obligātu prasību. Sākot ar 2007. gada martu, dzirdes diagnostikas rezultāti tiks atspoguļoti ikviena jaundzimušā izrakstā no dzemdību nodaļas.


 

Pēdējās izmaiņas: 31.01.2007.