Šķirosim atkritumus!

25.01.2007.


   11.janvārī Preiļu, Līvānu, Krāslavas un Dagdas pašvaldību pārstāvji iepazinās ar Ziemeļvidzemes veikumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, kura veiksmīgi darbojas no deviņdesmito gadu beigām. Preiļu novada dome un SIA „Preiļu Saimnieks” projekta „Dalītās atkritumu vākšanas punktu izveide Krāslavas, Līvānu, Preiļu novados un Dagdas pilsētā” ietvaros ir uzsākušas darbu pie divdesmit atkritumu šķirošanas punktu izveides Preiļos. Mēs vēlamies, lai arī Preiļi būtu tīra un sakopta pilsēta ar apmierinātiem iedzīvotājiem.
   Aicinu savos mājokļos šķirot izlietotos, pārstrādājamos materiālus – papīru, stiklu, metālu un plastmasu, pagaidām izmantojot dzeltenos plastmasas konteinerus. Zaļajos metāla konteineros bērsim pārtikas produktu atliekas, bioloģiskos sadzīves atkritumus, kuri tiek nogādāti uz Daugavpils rajona Demenes atkritumu poligonu. Preiļu atkritumu izgāztuve no 2007. gada 2. janvāra ir slēgta. Šķirojot samazināsim atkritumu daudzumu, kurš jānogādā Demenē.
   SIA „Preiļu Saimnieks” bez maksas savāc neizjauktas izlietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas – televizorus, ledusskapjus, fēnus, gludekļus, datortehniku un līdzīgas iekārtas, kā arī sadzīves bīstamos atkritumus – akumulatorus, baterijas, termometrus, krāsu bundžas, aerosolu flakonus. Nevajadzīgās iekārtas varat atstāt darbdienās no 8.00 – 17.00 Preiļos, Mehanizatoru ielā 1. Ja to svars pārsniedz 30 kilogramus, zvaniet pa tālruni 5307086 vai 29420721.
   Šķirot atkritumus ir vienkārši. Darīsim tā, lai šis darbs kļūst par mūsu ikdienas pozitīvo ieradumu!

Vineta Igolniece,
SIA „Preiļu Saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 25.01.2007.