Izmaiņas noteikumos par pavadzīmēm

01.01.2007.


Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta
Latgales reģionālā iestāde


Rīgas iela 4/6, Daugavpils, LV-5401; tālrunis5406211, fakss5406335; e-pasts: Ingrida.Gerina@lreg.vid.gov.lv


INFORMĒ


Izmaiņas noteikumos par pavadzīmēm


  Pieņemti grozījumi noteikumos par pavadzīmēm ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) piešķirtiem numuriem.  No stingrās uzskaites preču pavadzīmēm-rēķiniem (PPR) paredzēts atteikties visās jomās, pilnībā pārejot uz pavadzīmju ar Valsts ieņēmumu dienesta piešķirtiem numuriem lietošanu. Skaidro VID Latgales reģionālās iestādes Nodokļu normatīvo aktu piemērošanas daļas priekšniece Lidija Cirse.
  Kopš 2006.gada 1.janvāra tika ieviestas pavadzīmes ar VID piešķirtiem numuriem, kas gan neattiecās uz tiem nodokļu maksātājiem, kas veica darbības ar akcīzes precēm (alkoholiskajiem dzērieniem, tabakas izstrādājumiem, naftas produktiem), medikamentiem un kokmateriāliem. Jaunās izmaiņas paredz, ka visās jomās darījumu noformēšanai sākot ar 2007.gada 1.janvāri izmantojamas pavadzīmes ar VID piešķirtajiem numuriem.
Nodokļu maksātāji, kas 2006.gadā iegādājušies  stingrās uzskaites preču pavadzīmes-rēķinus Valsts ieņēmumu dienestā,  tos darījumu noformēšanai varēs izmantot līdz 2008.gada 1.janvārim.
  Jāatzīst, ka darījumos ar akcīzes precēm paredzētas speciālas prasības pavadzīmju ar Valsts ieņēmumu dienesta piešķirtiem numuriem noformēšanā un reģistrēšanas kārtībā.
  Patīkams atvieglojums nodokļu maksātājiem, ka sākot ar 2007.gada 1.janvāri pārskatu par pavadzīmju numuru izlietojumu jāiesniedz par katru ceturksni (līdz ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam). Agrāk pārskats bija jāiesniedz par katru mēnesi.
  Tie nodokļu maksātāji, kas ar VID ir noslēguši līgumu par elektronisko deklarēšanu, pavadzīmju numurus pieteikt un saņemt var elektroniski, neizejot no darba kabineta.


 


Ingrīda Geriņa
VID LRI Biroja priekšniece
t.5406211, fakss 5406335

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.