VID informācija “Konfiscētās ikonas papildinās muzeja krājumus”

11.12.2006.


Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta
Latgales reģionālā iestāde


Rīgas iela 4/6, Daugavpils, LV-5401; tālrunis5406211, fakss5406335; e-pasts: Ingrida.Gerina@lreg.vid.gov.lv


INFORMĒ


08.12.2006. Nr.2-9/
Plašsaziņas līzdekļiem
Pašvaldību mājas lapām


Konfiscētās ikonas papildinās muzeja krājumus


  VID Latgales reģionālā iestāde 2006.gada 8.decembrī bez atlīdzības nodeva septiņas svētbildes Daugavpils rajona Naujenes pagasta Novadpētniecības muzejam. 
  Svētbildes  š.g. aprīlī Latvijas Republikas teritorijā caur Grebņevas MKP, slēpjot no muitas kontroles, mēģināja ievest kāda fiziska persona.  Ikonas tika atrastas vieglā transporta līdzekļa padziļinātās kontroles laikā, tās bija paslēptas  aiz durvju apšuvuma.  Fiziskai personai tika uzlikts naudas sods Ls 100, bet svētbildes konfiscētas.  
  Lai noteiktu svētbilžu kultūrvēsturisko nozīmi un materiālo vērtību, tās ekspertīzes veikšanai tika nodotas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai. Mākslas un antikvāro priekšmetu eksperti atzina, ka svētbildes ir sakrālās glezniecības paraugi, kas gleznoti tradicionālā izpildījuma manierē laika posmā no 19.gs vidus līdz 20.gs sākumam. Svētbildēs attēloti dažādi svētie un ainas no viņu dzīves.
  Saskaņā ar noteikumiem par valstij piekritīgās mantas uzskaiti, novērtēšanu un realizāciju Valsts ieņēmumu dienests priekšmetus, kuriem ir vēsturiska, mākslinieciska vērtība,  bez maksas nodod valsts vai pašvaldības muzejiem, kultūras vai zinātnes iestādēm. Grebņevas MKP konsicētās ikonas turpmāk atradīsies Daugavpils rajona Naujenes pagasta Novadpētniecības muzejā, kas izveidojis vecticībnieku ciematu Slutišķos.


Ingrīda Geriņa
VID LRI Biroja priekšniece
t.5406211, fakss 5406335


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.