9.Saeimas vēlēšanu rezultāti

30.10.2006.


  25.oktobrī Centrālā vēlēšanu komisija apstiprināja 9.Saeimas vēlēšanu rezultātus. 9. Saeimā deputātu vietas ieguvušas 7 no 19 kandidējušām partijām un politiskajām apvienībām. 23 deputāti Saeimā būs Tautas partijai, pa 18 – Zaļo un Zemnieku savienībai un „Jaunajam laikam”, 17 – „Saskaņas Centram”, 10 – Latvijas Pirmās partijas un partijas „Latvijas ceļš” vēlēšanu apvienībai, 8 – apvienībai „Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, 6 – politisko organizāciju apvienībai PCTVL. Vēlētāju aktivitāte šajās vēlēšanās bijusi zema – pie vēlēšanu urnām devušies 60,98 % balsstiesīgo Latvijas pilsoņu (Preiļu rajonā – 56,64%).
  Latgales vēlēšanu apgabalā vēlētāji visvairāk balsojuši par „Saskaņas Centru”, no kura ievēlējuši 5 deputātus, 3 deputāti Latgales vēlētājus pārstāvēs no Latvijas Pirmās partijas un partijas „Latvijas ceļš” saraksta, 3 – no Tautas partijas, 2 – no Zaļo un Zemnieku savienības, 1 – no apvienības „Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un 1 – no partijas „Jaunais laiks”. 
  No Preiļu rajona 9. Saeimā ievēlēti 2 pārstāvji – Preiļu novada domes priekšsēdētājs Jānis Eglītis un līvānietis Jānis Klaužs (abi Tautas partija).
  Tagad vēlētāji sekos valdības izveidošanas procesam, kuram virzība tiks dota 7. novembrī, kad 9.Saeima sanāks uz savu pirmo sēdi, un Valsts Prezidente no partiju izvirzītajiem Ministru prezidenta kandidātiem vienu aicinās sastādīt valdību. 

Natālija Pīzele,
Preiļu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.