Seminārs “NVO ābece”

11.10.2006.


  Šī gada 4. un 5.oktobrī Preiļu NVO centrā notika divu dienu seminārs „NVO ābece”. Tajā kā semināra dalībnieki piedalījās NVO centra dalīborganizāciju pārstāvji un citi interesenti. Pirmajā semināra dienā, ko vadīja lektore Ilze Šēfere, portāla Ziedot.lv sabiedrisko attiecību un attīstības vadītāja, NVO institūta vadītāja, tika stāstīts par nevalstisko organizāciju, biedrību veidošanu, stratēģisko plānošanu un organizācijas darbības izvērtēšanu. Semināra dalībnieku tika sadalīti grupās un viņu uzdevums bija pašiem teorētiski izveidot biedrību, sadalot pienākumus un teorētiski rīkot pasākumus.
  Semināra otro dienu vadīja fonda „Ziedot” valdes priekšsēdētāja un portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Semināra tēmas bija organizācijas juridiskais regulējums, vadība, finanšu dažādošana, ziedojumu piesaiste, ziedojumu projektu izstrāde un citi finansu avoti, šīs tēmas tika skaidrotas vienkāršā valodā, kā arī tika minēti praktiskā piemēri par biedrību darbību gan Latvijā, gan ārzemēs.
  Šo divu dienu laikā semināra dalībnieki guva daudz jaunu ideju un praktisku zināšanu, kuras varēs izmantot gan jaunu biedrību veidošanā, gan arī esošu biedrību darbībā.

  NVO centra lietvede Evija Dreika
Pēdējās izmaiņas: 11.10.2006.