Bērni un viņu četrkājainie draugi piedalīsies VID sacensībās

27.09.2006.


Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienests


Smilšu iela 1, Rīga, LV-1978; tālrunis: 7028691, fakss: 7028692; e-pasts: komunikacija@vid.gov.lv


INFORMĒ


Bērni un viņu četrkājainie draugi piedalīsies VID sacensībās


  Lai vairotu jaunās paaudzes zināšanas un raisītu interesi par darbu muitas kontroles punktos, svētdien, 1. oktobrī, Valsts ieņēmumu dienests (VID) organizē I starptautiskās sacensības bērniem un jauniešiem ar suņiem „Labi audzināts draugs”.


  Sacensību atklāšana notiks Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā Rīgā, Uzvaras bulvārī 2/4, pulksten 11:00. Pasākumā piedalīsies bērni vecumā no 5 līdz 18 gadiem ar saviem apmācītajiem suņiem. Pasākumu vadīs bērnu vidū iemīļotā Pepija – Latvijas Leļļu teātra aktrise Laila Kirmuška. 
  Ņemot vērā VID kinologu izstrādātos normatīvus un veicamos uzdevumus, bērni un jaunieši demonstrēs savu apmācīto suņu prasmes un savstarpējās sadarbības kvalitāti. Sacensību gaitu vērtēs tiesneši no VID Kinoloģijas nodaļas un Lietuvas muitas dienesta.
  Par dalību sacensībās VID pārstāvji pasniegs mazajiem saimniekiem un viņu uzticamajiem draugiem diplomus un balvas.
  Pasākuma „Labi audzināts draugs” laikā notiks arī VID kinologu un viņu četrkājaino palīgu īpaši sagatavoti paraugdemonstrējumi.
  VID sacensību ietvaros pulksten 16:30 lidostā „Rīga” VID muitas kontroles punkta darbinieki kopā ar savu neaizstājamo palīgu – labradoru Semu – prezentēs bērniem un jauniešiem muitas dienesta darbu. Klātesošie savām acīm varēs pārliecināties, kā VID darba suns atrod un norāda savam saimniekam uz narkotiskajām vielām pasažieru bagāžā, uzzināt, ka rentgenu taisa ne tikai dakteri cilvēkiem, bet arī ceļojumu somām un noskaidrot, kāpēc nedrīkst likt somā un vest uz mājām jebkuru svešā zemē atrastu gliemežvāku, koralli vai no dabas materiāliem izgatavotu suvenīru.
  Sacensībās piedalīsies arī kolēģi un mazie viesi no Lietuvas muitas dienesta.
  VID organizētā pasākumā „Labi audzināts draugs” galvenie mērķi – vairot jaunās paaudzes zināšanas un raisīt interesi par darbu muitas kontroles punktos, attīstīt bērnu un jauniešu patstāvības un atbildības sajūtu, rūpējoties par dzīvnieku.


27.09.2006.


VID Komunikācijas daļa
(tālr.: 7028691; 7028664)


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.