Bāriņtiesas un pagasttiesas atskatās uz desmit pastāvēšanas gadiem

13.09.2006.


  8.septembrī Saulkrastos notika Latvijas bāriņtiesu un pagasttiesu 10 gadu pastāvēšanas pasākums. Pasākuma organizatori – Latvijas Bāriņtiesu asociācija, kuras sastāvā šobrīd darbojas lielākais vairums Latvijas bāriņtiesu un pagasttiesu. No Preiļu rajona Saulkrastos pabija Preiļu novada bāriņtiesas pārstāvji un Riebiņu novada pagasttiesa.
  Svinīgo pasākumu ievadīja Latvijas Bāriņtiesu un pagasttiesu asociācijas valdes priekšsēdētājas Baibas Melderes uzruna. Vēlāk, mijoties Saulkrastu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncertprogrammai, klātesošos sveica pasākuma viesi.
  Ģimenes un bērnu lietu ministrs Ainars Baštiks atzina, ka bāriņtiesu darbs ir novērtēts, pašvaldības to atbalsta. Bāriņtiesas un pagasttiesas ir tas spēks, kurš palīdz savest kārtībā lietas valstī. Ministrs pateicās pašvaldībām par atbalstu bāriņtiesu darbiniekiem.
  Ministru prezidenta padomniece ES jautājumos Sanita Pavļuta–Deslandes pasniedza Ministru prezidenta pateicības rakstus bāriņtiesu vadītājiem un tiesu locekļiem, kuri strādā kopš šo institūciju nodibināšanas. Bāriņtiesu asociācijas pateicības veltes saņēma arī tās 15 pagasttiesas un bāriņtiesas, kuras visu laiku strādā nemainīgā sastāvā. Pasākumā piedalījās arī vienas no pirmajām speciālistēm Latvijā, kuras virzīja bāriņtiesu atjaunošanas ideju valstī – Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta–Riekstiņa un Ģimenes un bērnu lietu ministrijas bāriņtiesu uzraudzības un metodiskās vadības nodaļas vecākā referente Noriņa Mekša
  Bāriņtiesu darbiniekus svētkos sumināja Latvijas Darba devēju asociācija, bijusī Cēsu bāriņtiesas priekšsēdētāja Silvija Odziņa, Grostonas draudzes pārstāve Juta Strazdiņa, vairāku Latvijas pašvaldību vadītāji. Svētku koncerts skanēja maestro Raimonda Paula un Dailes teātra aktieru Rēzijas Kalniņas un Artūra Skrastiņa sniegumā.
  Desmit gadu laikā ir ievērojami vairojušās bāriņtiesu darbinieku zināšanas un pieredze, lēmumi kļuvuši arvien pamatotāki, uzlabojusies sadarbība ar citām iestādēm, kuras risina bērnu tiesību aizsardzības jautājumus. 2007. gada 1. janvārī sāks darboties jaunais Bāriņtiesu likums, ienesot jaunas izmaiņas arī bāriņtiesu darba ikdienā.

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.