Bērni dāvinās Latvijas slavenībām pašu gatavotus iepirkumu maisiņus

11.09.2006.

 


  Šī gada 16.septembrī Zaļā punkta nedēļas ietvaros notiks „Zaļā punkta skolu” salidojums, kura laikā skolēnu komandas piedalīsies gājienā kā arī pasniegs pašu darinātus iepirkumu maisiņus kādam Latvijā populāram cilvēkam.


  Pulksten 13:00 skolēni no visas Latvijas pulcēsies Rīgā, Rātslaukumā, lai dotos gājienā „Ņem un šķiro!”. Gājiena mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dabas resursu taupīšanai un videi draudzīgas uzvedības popularizēšanai. Tā laikā katra skolas komanda plašākai sabiedrībai varēs parādīt savu iepakojuma šķirošanas veicināšanai veltīto plakātu. Tāpat katra skolas komanda ir aicināta arī sagatavot īpašu iepirkuma maisiņu, kuru pasākuma dienā dāvināt kādam Latvijā populāram cilvēkam.


  Gājiens sāksies Rātslaukumā un noslēgsies Esplanādē, kur gājiena noslēgumā notiks skolnieku darināto iepirkumu maisiņu pasniegšana un svētku koncerts ar grupu „Gainfast”, „Double Faced Eels”” un „Borowa MC” piedalīšanos.


  Šajā gadā Zaļā punkta nedēļas pasākumos īpaša uzmanība tiek veltīta iepirkuma maisiņiem. 12.septembrī Liepājā, 13.septembrī Rīgā, 14.septembrī Jēkabpilī un 15.septembrī Cēsīs darbosies maiņas punkti „Mainām plastmasu pret audumu!”, kuros iedzīvotāji 100 gramus izlietotu plastmasas maisiņu varēs apmainīt pret daudzkārt izmantojamiem auduma maisiņiem. Šīs akcijas laikā savāktos plastmasas maisiņus Zaļais punkts nogādās uz pārstrādes rūpnīcu SIA „Nordic Plast”.
  Zaļā punkta skola ir programma, kuras mērķis ir paaugstināt skolēnu zināšanu līmeni ekoloģijas jautājumos un radīt spēcīgāku atbildības sajūtu par apkārtējo vidi, rosināt uz dabai labvēlīgu dzīvesveidu un taupīt neatjaunojamos dabas resursus, kas tiek izmantoti iepakojuma ražošanā. Programma sekmīgi darbojas jau piekto gadu un tajā ir iesaistījušās vairāk nekā 310 Latvijas mācību iestādes.

Sīkāka informācija: www.zalais.lv
Solveiga Ķīkule, tālrunis 7804067; mob. tālrunis 26577577
Marta Romanova, tālrunis 7804032; mob. tālrunis 26475178, e-pasts: marta@ekomedia.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.