Preiļu vecticībnieku draudze nosvinējusi savas pastāvēšanas 100. gadadienu

06.09.2006.

 


  Svētdien, 3. septembrī, Preiļu vecticībnieku draudze svinēja 100. gadskārtu kopš darbības sākuma Preiļos un 10. dievnama pastāvēšanas gadadienu.
  Lai sveiktu draudzi svētkos, kuplā skaitā bija ieradušies viesi un vietējie iedzīvotāji. Apsveicēju pulkā bija vecticībnieku draudžu pārstāvji no visas Latvijas – Daugavpils, Jelgavas, Rīgas, Rēzeknes, Jēkabpils, Liepājas, daudzām citām vietām, arī tālāki ciemiņi no Lietuvas un Polijas. Savus vēlējumus nesa pašvaldību, valsts iestāžu, uzņēmumu un vairāku politisko partiju pārstāvji. Svētki iesākās ar dievkalpojumu vecticībnieku draudzes baznīcā, vēlāk sekoja procesija.
  Garīgās kalpošanas darbu draudzē jau 10 gadus veic tēvs Ioans Kudrjašovs. Draudzes locekļi uzticas viņam un bieži dodas pārrunāt arī dažādas personīgas problēmas.
  Preiļu vecticībnieku draudzes priekšsēdētājs Vasilijs Hrapunovs, kurš jau 16 gadus vada vietējo draudzi, atzīst, ka tik liela pasākuma organizēšana prasīja daudz darba, bet tagad esot gandarījums, ka svētki ir izdevušies.
  Preiļu vecticībnieku draudzē šobrīd ir 350 ticīgo iedzīvotāju. Svarīga nozīme dievkalpojumu norisē ir dziedāšanai un svēto rakstu lasīšanai, tāpēc draudzē 10 gadus galvenās dziedātājas amatu ieņem Pelageja Hrapunova, svēto rakstu lasīšana uzticēta Fatinijai Kudrjašovai. Ilggadējas dziedātājas ir Marija Semjonova un Irina Ivanova. Baznīcai ir apkopēja un daudz aktīvu palīgu – Marija Maļuhina, Marija Lazareva, Fiļips Ivanovs, Siļvestrs Solovjovs, Praskovja Vasiļjeva.
  Sestdienās un svētdienās dievnamā darbojas skola bērniem, kuru vada Marija Jegorova. Šobrīd uz nodarbībām pieteikušies 2 zēni un 5 meitenes, bet draudzes vecākais cer, ka mācītiesgribētāju būs vairāk.  
  Dievnams vienmēr ir sakopts, mājīgs, ziemā tiek apkurināts. Daudz darba pie tā labiekārtošanas paveicis pats Vasilijs Hrapunovs. Tuvākajā laikā vajadzētu noklāt ar bruģi laukumu baznīcas priekšā un iegādāties zvanu. Draudzes priekšsēdētājs ir aprēķinājis, ka šiem darbiem nepieciešams 4 500 latu. Cerot uz visas sabiedrības atbalstu, vecticībnieku draudzes vadība arī turpmāk savus spēkus veltīs garīgo vērtību saglabāšanai un kopšanai.  

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciālistePēdējās izmaiņas: 06.09.2006.