Rudens stādu parādē būs vērtīgi semināri dārzkopības interesentiem

06.09.2006.


  Rudens stādu parādē kas notiks 23. septembrī Bulduros, pie Bulduru Dārzkopības vidusskolas, un kurā piedalīsies tādi stādaudzētāji kā „Latvijas valsts meži” kokaudzētava „Kalsnava” un „Strenču kokaudzētava”, z.s. „Bērziņi”, „Zaļenieku kokaudzētava”, „Dimzas”, kokaudzētava „Bulduri” un citi, būs arī vērtīga un interesanta semināru programma.
  Apmeklētājus tāpat kā Jelgavā notiekošajā «Latvijas stādu parādē» noteikti iepriecinās tas, ka atšķirībā no citām izstādēm, kur iespējams vienkopus aplūkot un iegādāties stādus un citas dārzniecībā noderīgas lietas, apmeklētāji gan izstādi, gan seminārus apmeklēt varēs bez maksas.
  23. septembrī izstādes laikā Bulduru Dārzkopības vidusskolā plkst. 9.00 Nensija Priedīte un Ilva Ozola stāstīs par stādāmo materiālu dzīvžogiem un to ierīkošanu, plkst. 10.00 – par augļu koku un ogulāju stādīšanu informēs un praktiskus padomus sniegs Gunta Krastiņa, bet plkst. 11.00 zinātniski pētnieciskā ražošanas firma „Intelectual resources” lasīs lekciju „Trūdvielas jeb humusvielas, to būtība un pielietošana”. Savukārt, plkst. 12.00 savu jauno veidolu prezentēs žurnāla „Dārzs un Drava pārstāvji”, bet pēc tam par savu sadarbības ieceri „Internets žurnālā un žurnāls internetā” klāstīs „Latvijas Dārzu biedrība” un SIA „Horti”.
  Izstādi Bulduros organizē Stādu audzētāju biedrība (SAB) sadarbībā ar Bulduru Dārzkopības vidusskolu.
  «Latvijas Stādu parāde», kas pavasarī notiek Jelgavā, dažu gadu laikā jau kļuvusi par teju vai lielāko dārzkopības mīļotāju pulcēšanās vietu – tajā piedalās vairāk kā simts dalībnieku, bet apmeklētāju skaits mērāms tūkstošos. Otro reizi notiks arī Rudens stādu parāde Bulduros. Līdzīgi kā Jelgavā, arī šī izstāde tiek rīkota ciešā sadarbībā ar izglītības iestādi, kurā jaunieši apgūst ar stādu audzēšanu saistītas profesijas.
  Arī laiks nav izvēlēts nejauši. Pavasarī ļoti daudzās vietās tiek organizēti dažādi gadatirgi, kuros var iegādāties stādus, bet rudenī to ir krietni mazāk. Stādu audzētāju biedrība vēlas atgādināt ikvienam dārzkopības entuziastam, ka stādus konteineros var stādīt no sala līdz salam! Ļoti bieži interesenti ir izbrīnīti, ka stādus drīkst stādīt arī rudenī, ne tikai pavasarī. Šī izstāde ļaus ikvienam pārliecināties, ka izvēle stādiņus iegādāties un iestādīt rudenī nebūt nav nepareiza. Rudens izstādē varēs aplūkot vispusīgu stādu sortimentu, kā arī dārza inventāru un, protams, ieinteresējušās lietas iegādāties. Neizpaliks arī izsmeļošas konsultācijas pie stādaudzētavu pārstāvjiem.


       Informāciju sagatavoja:
SAB biroja vadītāja Agnese Leiburga (T: 9136545)
www.stadi.lv e-pasts: stadi@inbox.lv

Pēdējās izmaiņas: 06.09.2006.