Puķu draugus AICINA CIEMOS…..

06.09.2006.

Puķu draugus AICINA CIEMOS…..….dāliju saimniece JEVGĒNIJA KAULIŅA pie sevis mājās uz dāliju izstādi – SVĒTDIEN, 10.septembrī no plkst. 11.00 VISU DIENU.


   
    Rēzeknes rajons Verēmu pagasts, šoseja Rēzekne – Kārsava. No Rēzeknes puses braucot – neaizbraucot līdz Verēmu pagasta centram. No pretējās puses braucot – otrādi, aiz pagasta centra. Negriežoties nost no šosejas. Pietura Adamova. Pilsētas mikroautobusi Nr.6 un 34. Starppilsētu autobusu maršruti Rēzekne – Kārsava – Grebņeva.


   
    Pirmajiem 15 ciemiņiem dārza saimniece dāvinās dāliju gumus no sava dārza. Pārējie dāliju gumus varēs pasūtīt. 


   
    Līdzi jāņem :


– labs garastāvoklis
– sava dārza fotogrāfijas (ja ir savs puķu dārzs)


  „Braucot no Rēzeknes uz Adamovas ezera pusi, ceļa malā paveras brīnišķīgs skats : skaista māja grimst ziedu jūrā. Izkārtne vēsta – zemnieku saimniecība „Akmeņteiči”. Mājas sienas apvij rozā mežvītenis, pagalms sakopts, glīts zāliens, gaumīgi iekoptas puķu dobes. Jūtamies kā paradīzes stūrītī nokļuvuši, kā fantāzijas valstībā vai pasakā nokļuvuši – visapkārt ziedi zaigo visdažādākajās krāsās – no baltas, krēmdzeltenas, purpursarkanas, violetas līdz par gandrīz melnai. Dālijas – mājas saimnieces lielā mīlestība un aizraušanās.


    Saimniece stāsta, ka pēc dāliju gumiem ir braukusi pat uz Rīgas Botānisko dārzu. Bet sākumā ir audzētas rozes. Uz jautājumu – kāpēc tieši dālijas – seko atbilde „Tās taču ir tik skaistas! Lai cik es būtu nogurusi, puķes kopjot, tās sniedz gandarījumu un prieku dvēselei. Jūtos kā Dieva azotē, kur valda miers. Pie manis aug ap 120 šķirnēm – nevaru vien sagaidīt pavasari, lai varētu ātrāk iestādīt puķes. Bet rudenī skumstu, jo līdz ar pirmajām salnām jāšķiras no savām dālijām. Puķes audzēju nevis pārdošanai, bet sirdij. Taču, ja kādu interesē dālijas, laipni lūdzu – pie manis vienmēr var iegādāties stādāmo materiālu.”


    Jevgēnija stāstot par savu ģimeni teic : „Esmu dzimusi Bērzgales pagastā. Vēlāk dzīvoju Valmierā. Bet nu jau 10 gadi pagājuši, kopš pārcēlāmies uz Rēzeknes rajona Verēmu pagastu. Ģimenē esam pieci – es, vīrs, divi pieauguši dēli un audžumeita. ”
(saīsināti no Rēzeknes Vēstīm, 2001.gada 13.oktobra numura)


Vēl jāpiebilst, ka Kauliņas dārzs 2003.gadā piedalījies arī „Latgales puķu dārzu sasaukšanās” pasākumā. Varu tik bilst vecum veco teicienu – labāk vienu reizi redzēt, nekā 7 reizes dzirdēt.


 


Radošās kopas „Riekšava” vadītāja Ieva Trimalniece, mob. 9173469


 

Pēdējās izmaiņas: 06.09.2006.