Emīls Lutinskis Eiropas galda tenisa čempionātā – labākais Baltijā

05.09.2006.

   No 25. augusta līdz 27. augustam Strasbūrā (Francija) notika Eiropas minikadetu čempionāts galda tenisā.
  No Latvijas piedalījās divas grupas: 1994. gadā dzimušās meitenes un zēni – Līna Lauciņa, Meldra Madžule (Iecava), Arturs Jurševskis (Cēsis), Ēriks Šneiders (Rīga), 1995. gadā dzimušie un jaunāki – Viktorija Zabalujeva (Preiļi), Alīna Isajeva (Preiļi), Emīls Lutinskis (Preiļi) un Marks Pitkevics (Kuldīga). Kopskaitā čempionātā piedalījās 400 galda tenisisti no 27 valstīm.
  Preiliešu treneris Anatolijs Isajevs pastāstīja, ka katrā vecumā grupā viens komandas pārstāvis spēlēja gandarījuma turnīrā, kurā piedalījās 48 dalībnieki. Otrs komandas spēlētājs cīnījās kvalifikācijas turnīrā. Pēc visiem kvalifikācijas turnīriem noskaidrojās 32 spēcīgākie spēlētāji. Šie 32 tenisisti pēc tam arī sacentās gandarījuma turnīrā.
  No Preiļu meitenēm Alīna Isajeva uzreiz iekļuva gandarījuma turnīrā, Viktorija Zabalujeva uz gandarījuma spēli 32 jauno tenisistu starpā tika pēc kvalifikācijas turnīra. Pirmajā spēlē par iekļūšanu 16 labāko starpā Alīna zaudēja Laurai Pfeiferei (Francija), kura rezultātā ieguva 2. vietu gandarījuma turnīrā. Viktorija 1. spēlē uzvarēja, bet par iekļūšanu starp astoņiem labākajiem tenisistiem zaudēja vācietei, kura ieguva 1. vietu gandarījuma spēlē.
  Emīls Lutinskis pirmajā spēlē uzvarēja spāni, pēc tam francūzi, tika astotniekā, bet zaudēja Horvātijas tenisistam, kurš vēlāk kļuva pirmais. Tā kā astotniekā iekļuvušie spēlēja līdz galam, Emīls vinnēja beļģi, pēdējā spēlē zaudēja puisim no Rumānijas, un rezultātā gandarījuma turnīrā ieguva 6. vietu. Čempionāta kopvērtējumā Emīls Lutinskis ierindojās 38. vietā Eiropā starp 123 dalībniekiem. Starp Baltijas valstu zēniem šajā vecumā grupā tas ir labākais rezultāts čempionātā. Apsveicam!
  No 11. līdz 19. septembrim notiks Eiropas galda tenisa federācijas organizētās starptautiskās nometnes Rumānijā, kurās piedalīsies 19 valstu pārstāvji. No katras valsts nometnē piedalīsies viens zēns un viena meitene. Jau tagad zinām, ka uz nometni brauks arī preilieši.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciālisteEmīls LutinskisLatvijas tenisistu komanda

Pēdējās izmaiņas: 05.09.2006.