Sestā Zaļā punkta nedēļa Latvijā – zem maisiņu zīmes!

01.09.2006.


  Jau sesto gadu Latvijas Zaļais punkts rudens sākumā rīko ZAĻĀ  PUNKTA NEDĒĻU, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību izlietotā iepakojuma dalītai vākšanai un resursu taupīšanai.


  Šajā gadā Zaļā punkta nedēļas ietvaros laikā no 11.septembra līdz 16.septembrim īpaša uzmanība tiks veltīta iepirkuma maisiņiem. Nedēļas misija ir pievērst uzmanību nelietderīgai plastmasas maisiņu izmantošanai ikdienā un samazināt to krājumus mājās.


  „Pirmais solis ceļā uz tīru un sakoptu vidi ir katra cilvēka paša domāšanas un uzvedības maiņa. Jo vairāk iedzīvotāju uz iepirkumu vietām dosies ar praktiskiem, daudzreiz lietojamiem auduma maisiņiem, jo mazāk tiks izmantoti jauni plastmasas maisiņi,” paskaidroja Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs un piebilda, ka sākot ar mazumu – plastmasas maisiņiem, mēs iestājamies par neatjaunojamo dabas resursu taupīšanu.


  Nedēļas ietvaros Rīgā (13.septembrī),  Liepājā (12.septembrī), Jēkabpilī (14.septembrī) un Cēsīs (15.septembrī) darbosies maiņas punkti „Mainām plastmasu pret audumu!”, kuros iedzīvotāji 100 gramus izlietotu plastmasas maisiņu varēs apmainīt pret daudzkārt izmantojamiem auduma maisiņiem. Šīs akcijas laikā savāktos plastmasas maisiņus Zaļais punkts nogādās uz pārstrādes rūpnīcu SIA „Nordic Plast”.


  16.septembrī īpašs pasākums tiks veltīts skolēniem no visas Latvijas, kuri aktīvi darbojas Zaļā punkta skolas projektā. Skolēni piedalīsies Zaļā punkta skolu gājienā „Ņem un šķiro!”, kurā komandas plašākai sabiedrībai varēs parādīt savu iepakojuma šķirošanas popularizēšanai veltīto plakātu. Katra skolas komanda ir aicināta arī sagatavot īpašu iepirkuma maisiņu, kuru pasākuma dienā dāvinās kādam Latvijā populāram cilvēkam. Gājiens sāksies Rātslaukumā un noslēgsies Esplanādē, kur tā noslēgumā notiks svētku koncerts ar grupu „Gainfast”, „Double Faced Eals” un „Borowa MC” piedalīšanos.


Papildus informācija:
Solveiga Ķīkule, t. 7804067, mob. 26577577
Marta Romanova, t. 7804032, mob. 26475178
www.zalais.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.