Uzsāk lielāko jauniešu veselīga uztura izglītības programmu

31.08.2006.


   Sākot ar šī gada septembri, Latvijas Piensaimnieku Centrālā savienība (LPCS) visā Latvijā uzsāk informatīvi izglītojošu programmu par veselīgu jauniešu uzturu – Skolas piens. Tās mērķis būs izglītot jauniešus par ikdienā nepieciešamajām pienā un piena produktos esošajām uzturvielām. Jaunajai Skolas piens programmai jau ir pieteikušās vairāk nekā 700 izglītības iestādes no visas Latvijas.


  „Visā pasaulē cilvēki arvien vairāk izvēlas uzturvielas, kas nodrošina augstvērtīgu dzīves kvalitāti. It īpaši šis faktors ir jāņem vērā jauniešiem, kuriem ir augošs organisms, kas nereti izjūt paaugstinātu stresu un slodzi mācībās un fiziskajās aktivitātēs. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jaunieši būtu informēt par pareizu, dabisku un veselīgu uzturu un tā nozīmi viņu ikdienā, tai skaitā par piena produktiem. Tieši piena produktos ir daudzas augošam organismam nepieciešamās enerģētiskās uzturvielas, kā piemēram, gremošanu veicinošās baktērijas un kalcijs, kas stiprina kaulus un atmiņu,” saka LPCS valdes priekšsēdētājs Arvīds Ušča.


   Lai nodrošinātu jauniešu, pedagogu un bērnu vecāku labāku informētību par veselīgu uzturu, kampaņas ietvaros paredzētas vairākas izglītojošas aktivitātes. Tiks organizēti informatīvie semināri Latvijas pašvaldībās pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu pedagogiem par piena produktu lietošanas nepieciešamību ikdienā, vecāku lomu veselīga uztura noteikšanā, kā arī skolu ieguvumu veselīga uztura veicināšanā.


  Par veselīgu un dabisku piena produktu lietošanu tiks izdoti arī vairāki informatīvie bukleti. Darba burtnīca Mazā piena grāmata būs paredzēta pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, un tajā tiks sniegta vispusīga informācija par piena ceļu no gotiņas līdz krūzei, ietverot arī praktiskus uzdevumus, eksperimentus un spēles. Savukārt informatīvais buklets pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu vadītājiem ļaus uzzināt par piena produktu vērtīgajām īpašībām un pieteikšanās iespējām izglītības programmai Skolas piens. Speciāli vecākiem paredzētajā bukletā tiks sniegta informācija par veselīga uztura nozīmi katrā bērna vecuma posmā, vispārēja informācija par veselīgu uzturu, pienu un piena produktu vērtīgajām īpašībām.


  Papildus visiem Skolas piena dalībniekiem tiks izplatīts programmas kalendārs un informatīvie plakāti. Par veselīgu piena produktu lietošanu uzturā informēs arī vides reklāmas plakāti Latvijas pilsētu pieturvietās, uz satiksmes autobusiem Rīgā, kā arī lielformāta vides reklāma.


  Programmas Skolas piens realizācija Latvijā notiek kopš 2004. gada ar Eiropas Savienības (ES) atbalsta starpniecību. Programma paredz, ka ES atbalsts un valsts līdzfinansējums dod iespēju skolēniem izglītības iestādē saņemt pienu bez maksas vai par samazinātu maksu. Latvijā šobrīd valsts līdzfinansējums sniedz iespēju 1. līdz 4. klašu skolēniem un bērniem, kas apmeklē bērnudārzus, saņemt glāzi piena par brīvu katru dienu.


  Pieteikties dalībai programmā Skolas piens var skolas, piena produktu izplatītāji vai šo produktu ražotāji. Pieteikšanās notiek Lauku atbalsta dienestā Rīgā vai filiālēs, vai interneta mājas lapā: www.lad.gov.lv


  Par LPCS

Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība ir dibināta 1937. gadā. Līdz ar valstiskās neatkarības atgūšanu, 1994. gadā tika atjaunota arī LPCS darbība. LPCS ir vadošā piena pārstrādes uzņēmumu savienība Latvijā, un tā pārstāv 19 piena pārstrādes uzņēmumus. LPCS pārstāv un aizstāv savu biedru ekonomiskās, sociālās un profesionālās intereses, kā arī rūpējas par piensaimniecības izaugsmi, nodarbinātības attīstību un nozarei labvēlīgu sociālo apstākļu radīšanu.Papildu informācija:
Daiga Nolberga, LPCS biroja menedžere
Tālr. 7 62 08 74, mob. tālr. 29 15 04 20
Fakss: 7 80 59 28


Indra Soika, informatīvās kampaņas koordinatore
Tālr. 7 80 40 32. mob. tālr. 26 45 58 23
Fakss: 7 60 06 66

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.