Siera svētki Preiļos sajūsmina preilēniešus un viesus

30.08.2006.

Siera svētki Preiļos sajūsmina preilēniešus un viesus


  26. augustā Preiļi viļņojās zem siera zīmes, jo visi siera un svētku mīļotāji tika aicināti uz svētkiem.
  Jau no rīta Siera ielā baudījām Latvijas lielāko siera ražotāju produkciju. A/s ”Preiļu siers” jaunuzbūvētā siera sūkalu pārstrādes ceha svinīgajā atklāšanā piedalījās Ministru prezidents Aigars Kalvītis, 8. Saeimas deputāte Elita Šņepste, siera ražotāji un lūgtie viesi. Uzņēmumā tika atklāta jauna siera sūkalu pārstrādes ražotne. Jaunās ražotnes jauda – 18 410 kg sūkalu un 1,2 tonnas pulvera stundā. Iekārtu iegādei un uzstādīšanai akciju sabiedrība ir investējusi 4,3 miljonus eiro. Projekts guvis arī Eiropas Savienības fondu atbalstu, tāpēc daļa līdzekļu tiks saņemta atpakaļ.
  Svētkus atklāja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Jānis Eglītis, svētku dalībniekus uzrunāja Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Latvijas piensaimnieku savienības valdes priekšsēdētājs Arvīds Ušča ar Atzinības rakstiem sveica siera ražotājus, kuri bija labākie katrā sieru un jogurtu grupā. Šī gada konkursā a/s „Preiļu siers” ir ieguvusi 2. vietu nogatavināto cieto sieru apakšgrupā ar sieru „Čedars”. A/s „Latgales piens” laurus plūca kausēto sieru grupā, iegūstot 2. vietu ar sieru „Čedariņš”, kūpināto sieru grupā ierindojoties 2. vietā ar „Tējas sieru”, bet jogurtu grupā ar klasisko ieraugu un tauku saturu līdz 2% ieņemot 3. vietu ar zemeņu jogurtu. Nenogatavināto saldpiena sieru grupā starp labākajiem ar „Tējas sieru” arī ir ierindota akciju sabiedrība „Latgales piens”. Vietu sadalījums šajā nominācijā tiks atklāts starptautiskās izstādes „Rīga Food 2006” laikā.
  A/s „Preiļu siers” valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts iepazīstināja preilēniešus un viesus ar visu Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu vadību, uzaicinot vadītājus uz skatuves. Svētku atklāšanas ceremoniju ieskandināja Preiļu novada folkloras kopas „Mūdernieki”, „Leiči”, „Rūtoj”, muzicēja lauku kapelas. Koncertu noslēdza deju kopas „Gaida” uzstāšanās laukumā pretī kultūras namam.
  Preiļu parka estrādē koncertēja grupa „Autobuss debesīs”, bet a/s „Preiļu siers” valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts atraktīvi iesaistīja publiku konkursā „Ko tu zini par a/s „Preiļu siers”. Skatītāji balvās saņēma gan akciju sabiedrības ražoto produkciju, gan grāmatas par sieru. Svētku dalībniece, kura nosauca visus uzņēmuma vadītājus pareizā secībā, kopā ar P.Zeiles grāmatu „Latgales kultūras vēsture” saņēma arī naudas balvu.
  Grupas „Tērvete” spēlētās mūzikas pavadījumā, ēdot sieru un izgaršojot Latgales alu, Siera svētku dalībnieki un viesi līdz vēlai naktij lustējās parka estrādē.
  Svētkus rīkoja un finansēja a/s ”Preiļu siers”, visu pasākumu raitu un interesantu norisi nodrošināja Preiļu novada Kultūras centra darbinieki.

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste


  

Pēdējās izmaiņas: 30.08.2006.