SPĪTĒJOT LIETUM

28.08.2006.


  Paruna par laika apstākļiem un saimnieka suni 27. augusta rītā bija pilnībā attiecināma uz tiem nedaudzajiem, kuri tomēr nenobijās no lietusgāzēm un pulcējās Preiļu parkā pie dīķa, lai noskaidrotu Preiļu novada veiksmīgāko copmani un uzvarētājus komandu cīņā. Vērojot makšķerniekus buroties pie gatavojamās barības spaiņiem, zivis varēja tikai apskaust par iespēju pamieloties ar makšķerēšanas veikalos pieejamo – turklāt par brīvu. Beigās izrādījās, ka dīķa zivis ir izlepušas vai arī apmulsa no piedāvātā klāsta un izrādīja minimālu atsaucību.
  Komandā startēja trīs dalībnieki, katrs ķēra vienā no trim sektoriem. Makšķerēšanas ilgums – 4 stundas. Netrūka arī skatītāju, kuri ar profesionālu aci vēroja dalībnieku darbošanos ar makšķerēm. Atskanot beigu signālam, varēja doties uz zivju svēršanu. Rezultāti pārsteigumus nesagādāja. Tur, kur makšķerē Kazimirs Anspoks, paruna ”iesācējiem veicas” nedarbojas. Šoreiz pietika ar 1020 g lai kļūtu par novada čempionu un aiz sevis atstātu Māri Āriņu ar 900 g un Aivaru Žugri ar 840 g otrajā un trešajā vietā individuālajā vērtējumā.
  Komandu cīņā pirmie izrādījās „ĀĶIS”, kur Kazimiram Anspokam piepalīdzēja Ivars Trops un Edmunds Boreiko, otrā komanda – ”AILELE”, kuras sastāvā bija Aivars Žugris, Leonīds Valdonis un Leonīds Prokofjevs. Trešie – ciemiņi no Rušonas „SPEČUKI” ar Māri Āriņu, Aldi Kalvānu un Aināru Kalvānu.
  Godalgoto vietu ieguvēji saņēma Preiļu novada domes balvas, kuras noderēs, apceļojot Latvijas zivīm bagātākās vietas. Lielāko zivi – 680 g līni, izvilināja Māris Āriņš. Kazimira piedāvājumam nespēja pretoties mazākā – 5 cm zivtele.
  Jācer, ka nākošgad laika apstākļi būs labvēlīgāki un lomi iespaidīgāki, bet šogad copes entuziastus gaida mači spiningošanā septembra nogalē. Gatavojiet vizuļus! Uz tikšanos uz ūdeņiem!


Leonīds Valdonis,
Sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 28.08.2006.