Sporta svētki Aizkalnē

19.08.2006.

 
   19.augustā ikgadējie pagasta sporta svētki bija pulcējuši sportotgribētājus gan no Aizkalnes pagasta, gan no Preiļiem, Rušonas un Līčiem. Savas sporta prasmes varēja pārbaudīt šķēršļu joslā velosipēdistiem, zābaka tālmešanā, vasaras biatlonā, armrestlingā, zolītē un olu tālmešanā. Sportisti varēja pacīnīties futbola un pļavas volejbola turnīrā.
  Pirmie uzvarētājus noskaidroja riteņbraucēji, no kuriem veiklākie izrādījās Raivis Lozda, Artūrs Linkēvičs un Edgars Garkalns. Dāmām ar stūres ratu veiksmīgāk galā tika Olga Volkova. Vasaras biatlonā nepārspēts palika Jānis Ančevs, jauktajām komandām – Maruta un Broņislavs Plivdas.
  Krietna konkurence sanāca zābaka mešanā, kur savu meistarību dāmu konkurencē apliecināja Maruta Plivda, aiz sevis atstājot Gunu Grunti un Vitu Šņepsti. Vīriem un skolēniem vistālāk zābaku aizplivināja Jānis Jaudzems un Dzintars Kažemāks. Intelektuāļi noskaidroja meistarīgāko zolītē. Aiz uzvarētāja Laura Vilcāna tālāk sekoja Renārs Jenaus un Leonards Spūlis. Kā krampīgākos vīrus sevi apliecināja Leonards Spūlis, Broņislavs Plivda un Ilmārs Utināns.
  Ne mazāk spraigās cīņās vieglatlētes rūdījums noderēja Marutai Plivdai, kur Gitai Putānei un Austrai Djubinai nācās atzīt konkurentes pārākumu armrestlingā. Eksotiskais sporta veids – olu tālmešana izsauca neviltotu skatītāju sajūsmu ar savu neprognozējamību. Par uzvarētājiem kļuva Ilmārs un Artūrs no zemnieku saimniecības „Graubēni”, kuri spēja noķert 22,5 m attālumā mestu olu. Astoņas komandas noskaidroja meistarīgāko futbolā. Uzvaras šoreiz ciemiņiem. Finālā Rušona pārspēja Preiļu „Priedītes”, nākošie bija „Dižarāji”.
  Līdzīgas cīņas izvērtās volejbolā, kur šoreiz meistarīgāki izrādījās jau pieminētās „Priedītes”. 2. vietā – SIA ”Jašmalieši”, trešie z/s „Dižarāji”. Saņēmuši godalgas un 8. Saemas deputātes Elitas Šņepstes sarūpētās pārsteiguma balvas, sportotāji un līdzjutēji varēja izbaudīt Jāņa Zieda – Ziediņa spēlēto mūziku. Visi sakām paldies Intai Ziemelei un Ainai Kažemākai par ieguldīto darbu! 


Leonīds Valdonis, sporta metodiķis


 

Pēdējās izmaiņas: 19.08.2006.