16. augustā Preiļus apmeklēja veselības ministrs Gundars Bērziņš

17.08.2006.


16. augustā darba vizītē Preiļos bija ieradies veselības ministrs Gundars Bērziņš. Ministrs apmeklēja SIA “Preiļu slimnīca”, tikās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Juri Urtānu, slimnīcas galveno ārsti Dainu Pliču un medicīnas iestādes darbiniekiem. Iepazīstoties ar situāciju slimnīcā, ministrs tikās ar ģimenes ārstu Anatoliju Ruskuli, apmeklēja slimnīcas terapijas nodaļu (vadītāja Irēna Vaivode), uzņemšanas nodaļu un apskatīja nesen uzstādīto datortomogrāfu. 
Juris Urtāns iepazīstināja ministru ar pašreizējo situāciju slimnīcā. Galvenie medicīniskā palīdzības veidi, ko sniedz SIA „Preiļu slimnīca” – neatliekamā medicīniskā palīdzība, terapija, neiroloģija, ķirurģija, traumatoloģija, ginekoloģija, diagnostika (laboratorijas pakalpojumi, radioloģija, funkcionālā diagnostika). Slimnīcā darbojas arī bērnu un dzemdību nodaļa.
Uz šodienu slimnīcā ir 120 gultas vietas. Galvenie stacionārā darba rādītāji 2006. gada 6 menešos liecina par slimnīcas attīstību pozitīvā virzienā. Vidējais ārstēšanās ilgums sastāda 6,74 dienas, gultas noslogojums ir 84%, ārstēto slimnieku skaits pirmajā pusgadā ir 2726 cilvēki, kas ir palielinājies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.
SIA „Preiļu slimnīca” strādā 36 ārsti un 116 medmāsas un feldšeri. Šobrīd ir vakantas 7,5 ārstu slodzes un 116 medmāsu darba vietas.
SIA „Preiļu slimnīca” 2005. un 2006.gadā ir saņēmusi valsts investīcijas 320 000 latu apjomā. 120 000 latu no šīs summas ir izlietoti divu neatliekamās palīdzības automašīnu iegādei. Pašvaldības 2005. gadā medicīnas iestādē ir investējušas 30 000 latu, bet šī gada pirmajā pusgadā – 10 000 latu. 2006. gadā 93 000 eiro SIA „Preiļu slimnīca” saņēma Eiropas struktūrfondu projekta ietvaros.
Līdz šim saņemtie līdzekļi pārsvarā ir bijuši novirzīti aparatūras iegādei, slimnīcā ierīkots lifts.
Prezentējos slimnīcas pašreizējo situāciju un ieskicējot nākotnes vīzijas, Juris Urtāns atzina, ka uzņēmums ir ekonomiski stabils, tam nav parādu, tāpēc tehnoloģiju atjaunošanu varēs veikt ar pašu finanšu līdzekļiem, tomēr ne mazāk svarīga ir papildus līdzekļu piesaiste.
Šobrīd ir divas svarīgas problēmas, kas jāsāk risināt slimnīcas vadībai – kadru jautājums un infrastruktūras veidošana. Slimnīcā ir daudz modernas aparatūras, bet jau gadiem ilgi nav veikts remonts un sakārtota slimnīcas vide. Šī gada beigās slimnīcā ieplānots uzsākt terapijas nodaļas rekonstrukciju un sākt projektēšanas darbus neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas izveidei.
Gundars Bērzinš apmeklēja ģimenes ārsta Jāņa Petrāna un ārstes otorinolaringoloģes Valentīnas Petrānes prakses vietu Preiļos. Aizkalnes pagastā ministrs apskatīja Aizkalnes feldšeru punktu (vadītāja Viktorija Sutugina), kurā savu ģimenes ārsta praksi veic arī ārste Skaidrīte Valaine  un SIA „Preiļu Ainava” (vadītāja Valentīna Mūrniece) aptiekas filiāli Aizkalnē, ko vada farmaceite Silvija Vaikule.
Ar veselības ministru Preiļos bija 8. Saeimas deputāte Elita Šņepste.

Pēdējās izmaiņas: 17.08.2006.