14. – 18.augustā notiks iniciatīvas Kopā/Together sporta un integrācijas vasaras darbnīca Latgales skolēniem un pedagogiem Daugavpils rajonā.

14.08.2006.

 


SPORTA UN INTEGRĀCIJAS VASARAS DARBNĪCA


14. – 18. augustā (no pirmdienas līdz piektdienai) notiks iniciatīvas Kopā/Together sporta un integrācijas vasaras darbnīca Latgales skolēniem un pedagogiem Daugavpils rajonā.


Darbnīcā Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības augstskolas sporta pedagogi un studenti nodos Latgales skolotājiem, īpaši fiziskās audzināšanas skolotājiem, iniciatīvā “Integrācija caur sportu” Daugavpilī uzkrāto pieredzi, aicinot tos īstenot līdzīgus projektus. Skolām, kas piedalīsies nometnē, tiks dāvināts florbola, aerobikas un basketbola sporta inventārs.


Darbnīcas programmā būs:
• semināri, kuros tiks modelētas dažādas psiholoģiskās un didaktiskās situācijas integrācijas kontekstā (pasniedzējas psiholoģe Dace Bērziņa, sociālā pedagoģe Stanislava Mārsone);
• lekcijas par integrācijas un fiziskās audzināšanas pasniegšanas aspektiem;
• aerobikas, florbola un basketbola nodarbības, kurās tiks apgūta sporta veidu specifika un pasniegšanas metodes skolā.


Projekta vēsture:


Pirms diviem gadiem aizsāktās iniciatīvas mērķis bija radīt pozitīvu emocionālu pieredzi Daugavpils krievu jauniešiem latviski vadītās fiziskās audzināšanas stundās. Skolās fiziskās audzināšanas stundas papildināja ar jaunām disciplīnām (aerobiku, florbolu, basketbolu), bet tās ieviest uzaicināja RPIVA studentus docentes Tamāras Škoļņikovas vadībā. Desmit RPIVA topošie skolotāji divus mācību gadus katru mēnesi brauca uz Daugavpili un strādāja kā instruktori, bet ikdienas stundās viņu darbu turpināja skolu fizkultūras skolotāji.


Otrajā gadā Daugavpils 10. vidusskolas skolēni kopā ar studentiem vadīja līdzīgu darbu piecās citās Daugavpils skolās. Skolēni darbojās kā asistenti, izmēģinot iemaņas fizkultūras skolotāja darbā.


Lielbritānijas vēstniecības atbalstītā iniciatīva aizsākās Daugavpils 10. vidusskolā, 2005. gadā ar SIF un Lielbritānijas vēstniecības atbalstu to izvērsa 5 citās Daugavpils skolās, bet vasarā un rudenī ar projekta pieredzi paredzēts iepazīstināt citas Latgales un Rīgas (Latvijas) skolas.


18. augustā darbnīcā notiks mediju diena. Lielbritānijas vēstniecība žurnālistiem nodrošinās transportu no Rīgas. Izbraukšana plkst. 8.00, (tel: 7 774778/29410659, Lelde Pfafrode)


Kontaktpersonas Tamāra Škoļņikova (29709295), Marta Kešāne (29172137), Anna Pridanova (28344861).


“Kopā / Together” Lielbritānijas vēstniecības un partneru iniciatīva pasākumu kalendārs (pdf)

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.