Latgalē notiek mūžizglītības koordinatoru apmācība

15.06.2006.

          


  Latgalē ir uzsākta mūžizglītības koordinatoru apmācības programma. Apmācības notiek projekta  „Latgales reģiona mūžizglītības atbalsta sistēmas veidošana un kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Projektu ar Eiropas Savienības Struktūrfondu atbalstu realizē biedrība „Latgales reģiona attīstības aģentūra”.


  Projekta ietvaros apmācības uzsākuši 25 topošie mūžizglītības koordinatori, pašvaldību un dažādu Latgales izglītības iestāžu pārstāvji. No Preiļu novada domes izglītības koordinatoru apmācību programmā piedalās Ineta Liepniece (pieaugušo izglītības darba organizatore).
Mūžizglītības koordinatoru apmācības programma ilgs 160 stundas. Šajā laikā koordinatori apgūs izglītības mārketingu, mācību vajadzību noteikšanu, metodes aktīvam darbam ar pieaugušo auditoriju, kā arī mācību prezentācijas.


  Apmācību programma sadalīta piecās daļās un katra no tam norisināsies savā Latgales rajonā. Tādejādi koordinatori gūs ne tikai zināšanas, bet arī iespēju apmeklēt dažādu pilsētu un rajonu izglītības iestādes, iepazīt savu kolēģu darba pieredzi. Pēc projekta vadītājas Sarmītes Teivānes teiktā, šāda apmācību programmas īstenošana būtiski veicinās sadarbības tīkla veidošanos, kas ir viens no projekta pamatuzdevumiem.
  Projekta “Latgales reģiona mūžizglītības atbalsta sistēmas veidošana un kapacitātes stiprināšana” mērķis ir izveidot ilgspējīgu mūžizglītības atbalsta sistēmu, lai nodrošinātu mūžizglītības attīstību atbilstoši iedzīvotāju interesēm, spējām un reģionu ekonomiskās attīstības plāniem.
  Mūžizglītības stratēģijas izstrāde Latgalē ilgs līdz 2007. gada 31. decembrim un kopumā izmaksās 90000 LVL. No tiem 67500 LVL tiks finansēti no Eiropas Sociālā Fonda un 22500 Ls no Latvijas Valsts budžeta.Informāciju sagatavoja:
Aigars Smagars, biedrība“Latgale Eiropā”


Papildinformācija:
Sarmīte Teivāne, projekta vadītaja
Tel: 26565113


 


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.