6.jūnijs – 16.jūlijs Preiļu KN izstāžu zālē Bilžu jubilejas izstāde „Latvijas mūziķu portretu galerija” un „Bilžu” retrospektīva.

06.06.2006.


„BILŽU” JUBILEJAS izstāde


  Mūzikas un mākslas festivāls “BILDES” jau kopš 1985. gada apvieno Latvijas džeza, roka, folka un citu visdažādāko žanru un stilu mūziķus, iepazīstina klausītājus ar Latvijas mūzikas aktualitātēm, tieši festivālam sagatavotiem projektiem, kā arī rosina mūziķu jaunradi tēlotājmākslā.
  Festivāla laikā notiek folka, roka – popa, džeza koncerti, koncerts bērniem. Tradicionāli notiek mūziķu mākslas darbu izstādes. Pēdējos gados izstādes bijušas tematiskas. Mūziķi apgleznojuši galda virsmas, šķīvjus, pudeles, kreklus, veidojuši instalācijas no datortehnikas elementiem, par objektu mākslinieciskās domas izpaušanai izmantojuši krēslu, darinājuši brīnumainus pogu darbus.  2005.gada rudenī festivāls „BILDES” ar vērienīgu izstādi un koncertu ciklu atzīmēja 20 gadu pastāvēšanas jubileju.
  2005.gada pavasarī „BILŽU BIROJS” izsludināja konkursu Latvijas skolēniem, aicinot veidot „Latvijas mūziķu portretu galeriju”. Konkursam noslēdzoties tika iesūtīti vairāk kā 3000 portretu no 144 Latvijas skolām. No Preiļu rajona konkursam darbus iesniedza skolēni no Jaunsilavas pamatskolas, Preiļu mūzikas un mākslas skolas, Silajāņu pamatskolas. Kopskaitā 40 skolēni.
Interesantākie darbi tika izstādīti „BILŽU” retrospektīvās izstādes ietvaros Latvijas Dzelzceļa muzejā pagājušā gada rudenī, kā arī apkopoti „BILŽU” mākslas kalendārā 2006.gadam, tajā ievietojot turpat 600 zīmējumu reprodukcijas. Kalendāra prezentācija bija kā skaisti satikšanās svētki visiem kalendārā ievietoto darbu autoriem, kā arī portretētajiem mūziķiem.
  Pateicībā par Latvijas skolēnu aktivitāti, kā arī uzklausot skatītāju ieteikumus un Latvijas muzeju vēlmi redzēt izstādi ne tikai galvaspilsētā, festivāla „BILDES” rīkotāji – „BILŽU BIROJS” no šī gada marta līdz 2007.gada jūnijam nolēma izstādes darbus eksponēt arī citās Latvijas pilsētās, lai arī tiem, kam ceļš līdz Rīgai bija pārāk tāls, būtu iespēja to aplūkot. Šī izstāde būs arī kā turpinājums jau 2003.gadā aizsāktajai sadarbībai ar Latvijas novadu muzejiem un pašvaldībām ceļojošo izstāžu rīkošanā (2003.gadā – „Pogas un podziņas!”, 2005.gadā – „Ķiseni un deķi…”).


„BILŽU” 20 gadu JUBILEJAS ceļojošā izstāde Latvijas pilsētās
• „Latvijas mūziķu portretu galerija”
Darbu autori: Latvijas skolēni
Izvietošanai piedāvājam 200 līdz 400 portretus
• „BILŽU” retrospektīva

  Izvietošanai piedāvājam mākslas darbus no tematiskajām izstādēm – Šķīvji (1995.), Krekli (1996.), Galdi (1997.), Pudeles (1998.), Mēs – krēslos! (2002.), Pogas un podziņas (2003.), Ķiseni un deķi… (2004.), kā arī darbi no „BILŽU” pirmās desmitgades laikā tapušo darbu klāsta.
Darbu autori: mūziķi – Ieva Akuratere, Armands Alksnis, Andris Ābelīte, Agnese Barone, Ingus Baušķenieks, Edīte Baušķeniece, Raimonds Bartaševics, Sandra Bula, Inese Darkeviča, Kaspars Dimiters, Divkosīgie zuši, Ritvars Dižkačs, Igo, Roberts Gobziņš, Aigars Grāvers, Jānis Grodums, Jānis Jubalts, Gunārs Kalniņš, Ilze un Jānis Kalves, Helēna Kozlova, Mirta Krupēņina, Jevģēnijs Krupeņins, Anda Linuža, Andris Mičulis, Arnis Miltiņš, Igors Noskovs, Lolita Novikova, Inta Pauļuka, Diana Pirags, Dace Pūce, Guntars Račs, Olga Rajecka, Vita Stiģe, Uldis Timoško, Egons Valters, Valdis Vanadziņš, Raimonda Vazdika, Andris Vilcāns, Einārs Vītols, Āris Ziemelis u.c.; mākslinieki – Uldis Baltutis, Ināra Garklāva, Marta Krasta, Sigits Kreivaitis, Elita Patmalniece, Kārlis Stiģis, Aivars Vilipsons, Vija Zariņa u.c.; fotogrāfi – Jānis Deinats, Valts Kleins u.c.; žurnālisti – Andra Alksne, TV3 un mūziķu bērni – Andrievs Alksnis, Artūrs Duboks, Simona Duboka, Krists Indrišonoks, Kārlis Indrišonoks, Justīne Kulakova, Marija Migliniece, Kārlis, Jānis un Laima Miltiņi, Dārta Pauļuka, Gustavs Pauļuks, Līva Pūce.


  Preiļu novada kultūras centrā JUBILEJAS izstāde būs apskatāma no 6.jūnija līdz 16.jūlijam. Izstādes darbalaiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 09.00 līdz 17.00, sestdien – 11.00 – 16.00, svētdien – brīvdiena.


  Izstādi atbalsta apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA. Mākslas darbu pārvadājumus nodrošina Latvijas Pasts. Informatīvi atbalsta Latvijas Avīze, 1188, Kurzemes Radio, Kurzemes Reklāma.


Ar cieņu,
festivāla “BILDES”
direktore Tija Auziņa
mob. tālr. 9282866
tālr./fax. 7205295
bildes@bildes.lv

Pēdējās izmaiņas: 06.06.2006.