Preilieši piedalās 18. starptautiskajā skrējienā Vācijā

11.04.2006.

  Pagājušajā nedēļā no 18. starptautiskā skrējiena Vācijas pilsētā Koršenbroiherē atgriezās Preiļu novada sporta metodiķis Leonīds Valdonis un mūsu novada vieglatlēte Aija Čača.
  Sportisti Vācijā pabija no 31. marta līdz 3. aprīlim. Divas dienas notika treniņi un gatavošanās skrējienam, bet 2. aprīlī visa diena bija veltīta lielajam skrējienam.
  Skrējiena dalībnieki bija sadalīti vairākās grupās atkarībā no vecuma un trenētības pakāpes. Starp skrējiena dalībniekiem bija dažādu vecumu un dažādas sportiskās sagatavotības pārstāvji, piedalījās arī invalīdi ratiņkrēslos. Leonīds Valdonis startēja pieredzējušo sportistu grupā, Aija Čača skrēja ar jauniešu grupas dalībniekiem..
  No Latgales skrējienā piedalījās arī Daugavpils olimpiskā centra direktors Uldis Pastars un daži sportisti no Rēzeknes. Latgales sportisti šādā skrējienā piedalās jau 10. reizi. Starptautiskajā skrējienā bija pārstāvētas vairākas valstis – Kenija, Beļģija, Nīderlande, Čehija, Polija, Ukraina, Lietuva, Krievija, Latvija un Vācija.
  Organizētāji ļoti viesmīlīgi uzņēma citu valstu pārstāvjus. Kā pastāstīja Leonīds Valdonis, bezmaksas naktsmītnes bija noorganizētas viesnīcā nelielā ciematiņā, visiem pārstāvjiem tika apmaksāta trīsreizēja ēdināšana. Mūsu sportistiem bija nepieciešami līdzekļi tikai ceļa izdevumu apmaksai, kas sastādīja ap 95 eiro katram.
  Piedaloties pirmo reizi, nebija svarīgs rezultāts, atzina Leonīds Valdonis. Protams, uzvarētāji saņēma naudas balvas un vērtīgas mantas, arī Aija Čača mājās pārveda elektronisko pulksteni. Tomēr tas nebija galvenais. Gandarījums bija par iespēju piedalīties skrējienā, kura laikā ikviens varēja izjust gandarījumu par veselu ķermeni un kustības prieku.
  Iespējams, ka nākošgad piedalīties skrējienā gribēs vairāk preiliešu, bet varbūt, ņemot vērā pozitīvo pieredzi Vācijā, atjaunosim skriešanas tradīciju arī Preiļos? Skriesim, sportosim un būsim aktīvi ikdienā!

Maija Paegle 

Pēdējās izmaiņas: 11.04.2006.