Aizkalnieši iepazīstas ar amatnieka Pētera Sparāna – Pūdža ceļojošo izstādi

09.04.2006.


  Vairākas nedēļas martā Aizkalnes pagasta centra zālē bija skatāma amatnieka Pētera Sparāna – Pūdža darbu izstāde. „Aizkalnē pat saulīte lec spožāka,” atzina autors, agrā rīta stundā ieradies uz tikšanos ar apmeklētājiem dzimtajā pusē. Dažādu zvēriņu figūras, koka dzirnaviņu maketi, kokgrebumi un dekoratīvi priekšmeti šoziem pabijuši Preiļu 1. pamatskolā, Riebiņu kultūras namā un Rušonas pamatskolā.
   Līdz šim ceļojošajā izstādē bija trīsdesmit viens priekšmets. „Trīsdesmit otrais taču ir bērniņš, ko stārķis nes vīstoklītī!” smej autors. Ne katram ir dabas dots talants necilā zarainā koka stumbenī vai sakņu vijumā saskatīt dzīvu radībiņu. Tā savām rokām jāizauklē, jādod vārds un tad jālaiž tautiņās,- lai pētī mazie un lielie, lai top jaunas idejas! 
    Čaklais amatnieks ir atsaucīgs sarunu biedrs. No skata parasts lauku onkulītis, viņš mēdz pārsteigt arī dzīves norūdītus ļaudis ar netradicionālām idejām, kuras bieži atrod arī preses izdevumu lappusēs. Arī ceļojošās izstādes apmeklētājiem tiek piedāvāta materiālu kopa, kā ar izdomu darboties savā sētā.
   Pateicoties P. Sparāna – Pūdža dāvinājumam, Aizkalnes bibliotēkā apmeklētājiem tagad būs reta iespēja kā nekur citur – piesēst uz varena krokodila, kurš patiesībā dzimis no Silajāņu bērza. 

Rita Džeriņa,
Aizkalnes bibliotēkas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.04.2006.