Aizkalnē noskaidroti labākie zemledus makšķerēšanā

18.03.2006.


  18.martā Aizkalnes pagasta iedzīvotāji ļāvās vienam no saviem vaļaspriekiem – zemledus makšķerēšanai uz Pelēču ezera. Startēja 8 komandas pa divi dalībnieki katrā, kur viens dalībnieks ķēra zivis, otrs – krastā spēlēja dambreti un 6 individuālie makšķernieki.
Jau pats sacensību sākums bija neierasts – kā ātrāk un veiklāk pārvarēt neierasti biezo ledu un paprāvo sniega kārtu. Lai arī laiks bija silts un saulains, makšķerniekiem tas nevēstīja par īpašu veiksmi, jo zivis neķērās. Nelīdzēja nedz līdzpaņemtā barība zivju pievilināšanai, nedz labais aprīkojums. Arī pieredzējušiem makšķerniekiem kastēs krājās vien sīki asarīši un nejaucēni ķīši, tāpēc noskaņojāmies apbalvot mazākās zivtiņas ieguvēju. Pēc trīs stundu ilgas makšķerēšanas dalībnieki ieņēma rindu uz lomu svēršanu.
  1.vietu komandu vērtējumā paveicās iegūt komandai „Ja nav ko darīt” ar lomu 1,604 kg, kurā startēja Jāzeps Šņepsts un Edgars Šņepsts. 2. vietu komandu vērtējumā izcīnīja komanda „Ja nau” ar lomu 0,599 kg, komandas sastāvā bija Edgars Šņepsts un Jana Perceva. 3.vietu ieguva Mārtiņa Vilcāna un Rūdolfa Rutkovska komanda „Aizkaļņa forever”, viņu loms – 0,320 kg.
  Individuālajā vērtējumā 1. vietu ieguva Jānis Antāns, 2. vieta – Jānim Šņepstam. Mazākās zivtiņas ieguvēja tituls tika piešķirts Jāzepam Šņepstam.

Aina Kažemāka,
Aizkalnes pagasta kultūras darba organizatore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.