Preiļu skolās svinīgi atklāj Taivānas datorklases

06.03.2006.


  Šodien, 6. martā, Preiļu 2. vidusskolā un Preiļu 1. pamatskolā svinīgi tika atklātas Taivānas finansētās datorklases.
  Pasākumā piedalījās Taipejas misijas Latvijā pirmais sekretārs Andijs Čins, Taipejas misijas pārstāve Marita Saveljeva, 8. Saeimas deputāte Elita Šņepste,  Preiļu novada domes priekšsēdētājs Jānis Eglītis, Preiļu 2. vidusskolas direktors Oļegs Hļebņikovs, Preiļu 1. pamatskolas direktors Aldis Adamovičs, SIA „Axel” direktors Aldis Buks, skolotāji un skolēni.
Savā uzrunā, kas skanēja latviešu valodā, Andijs Čins izteica prieku par draudzīgajām attiecībām starp Latviju un Taivānu. Kā uzsvēra viesis, datorklašu finansēšana un svinīgā atklāšana ir tikai pirmais solis sadarbībai. Iesāktais projekts nākotnē būs jāturpina un uzstādītie datori jāpilnveido, jo informācijas tehnoloģijas pasaulē attīstās ļoti strauji. Andijs Čins izteica gandarījumu par Latvijas skolēnu vēlmi mācīties un informēja jauniešus arī par studiju iespējām Taivānā.  
  Preiļu 2. vidusskolā datorklases iekārtošanai izlietoti 9 200 lati. Skolēnu mācībām skola iegādājusies 14 jaunus datorus, telpā veikts grīdas remonts.
Preiļu 1. pamatskolā datorklases iekārtošana izmaksāja 11 000 latu. Telpā, uz kuras durvīm piestiprināts uzraksts „Taivānas datorklase”, ir nomainīti logi, durvis un elektroinstalācija. Finansējuma ietvaros skola iegādājusies 16 datorus ar programmām.
  Preiļu skolās iekārtotajām datorklasēm dāvinājums 10 000 ASV dolāru apmērā saņemts no Taipejas misijas Latvijā, pārējie līdzekļi novirzīti no Preiļu novada domes budžeta.

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 06.03.2006.