21.martā plkst. 19.00 Preiļu KN Modernā baleta trupas (ASV) viesizrāde Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros.

19.03.2006.

Preiļos viesosies ASV Modernā baleta trupa  21. martā plkst. 19.00 Preiļu novada Kultūras namā Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros notiks Modernā baleta trupas (ASV) viesizrāde.


  Gregorija Henkoka dejas teātris (GHDT) par savu misiju uzskata piedāvāt sociāli apzinātu profesionālu deju, kas spēj pārvarēt mūsu pasauli sadalošās barjeras, tādējādi cenšoties apgaismot, izglītot un izklaidēt visu vecumu skatītājus.
Gregorija Hankoka dejas teātris dibināts 1998. gadā kā profesionāls modernās dejas teātris. Tas, apvienojot moderno deju, baletu, puantes, etniskās dejas formas un teātri, demonstrē stilu daudzveidību. GHDT iestudējis plašu repertuāru, kurā ir vairāk nekā 90 kontrastiem bagātu dejas kompozīciju, kas piesaista plašu auditoriju.
Līdz ar koncertnumuriem dejas teātris sniedz arī pilna apjoma izrādes, piemēram, baletus Riekstkodis, Drakovas čigānu vampīri (ar pasaulē pazīstamā mākslinieka Valērija Kosorukova scenogrāfiju), Parīzes Dievmātes katedrāle, Supervaronis un Alise brīnumzemē.


  Visunikālākā ir GHDT apņemšanās radīt dejas, kurās atspoguļotas nozīmīgas sociālās, politikas, kultūras, vēstures un garīgās dzīves problēmas. Tas izmanto deju, lai runātu ar savu auditoriju par cilvēka tiesībām un cieņu. GHDT sniedz arī tīri izklaidējoša rakstura koncertnumurus un vieglākas kompozīcijas bērniem.
Dejas teātris sagatavo piecas pilna apjoma koncertprogrammas sezonā.


  Otra unikāla GHDT iezīme – Gregorijs Hankoks pats veido visas horeogrāfijas. Par savu horeogrāfa darbu viņš saņēmis daudz apbalvojumu. Pēdējais – Izcilā horeogrāfa tituls 2005. gada ASV jaunatnes Grand Prix konkursā Ņujorkā. 


  Līdzās profesionālajai darbībai GHDT apmāca arī jauniešus, kā arī ļauj viņiem piedalīties izrādēs. Piemēram, baletā Riekstkodis dejo tikai jaunieši. Ir izveidots audzēkņu deju ansamblis un tiek organizēta Vasaras deju akadēmija ar internacionālu audzēkņu sastāvu. Dejas teātris ar organizācijas Young Audiences of Indiana starpniecību rāda deju programmas skolas vecuma bērniem.


  Gregorija Hankoka dejas teātri atbalsta Nacionālais mākslas fonds (NEA),Indianapoles Mākslas padome, Indiānas štata Mākslas komisija, Centrālais Indiānas kopienas fonds, Mantojuma fonds unkompānijas Angel Society privātās iniciatīvas atbalsta organizācija.

Pēdējās izmaiņas: 19.03.2006.