Preiļu novada 2006. gada čempionāts zemledus makšķerēšanā

21.02.2006.


 PREIĻU NOVADA 2006. GADA ČEMPIONĀTS ZEMLEDUS MAKŠĶERĒŠANĀ
Sacensību mērķis:
Popularizēt makšķerēšanas sportu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu. Noteikt labākos sportistus zemledus makšķerēšanā.

Vieta un laiks:
Čempionāts notiek vienā kārtā, kurā makšķerēšanas ilgums ir 4 stundas. Čempionāts notiks 2006.gada 11.martā Preiļu rajona Rušonas pagasta Kategrades ezerā(pietura “Šaures”).Sacensību sākums plkst.10.00.

Sacensību dalībnieki:
Sacensību komandu skaits netiek ierobežots. Sacensībās piedalās Preiļu novada komandas ,kurās startē tikai Preiļu novada iedzīvotāji. Preiļu rajona komandas var piedalīties pēc speciāla Preiļu novada domes uzaicinājuma. Tiek uzaicinātas komandas no Līvāniem, Rušonas, Aglonas. Komandas sastāv no 4 dalībniekiem neatkarīgi no dzimuma un vecuma. Komandas jāpiesaka līdz lO. martam pie vecākā tiesneša vai makšķernieku veikalā ,,Āķis,,. Pieteikumā jāmin komandas nosaukums, dalībnieku saraksts un derīgu makšķernieku karšu numuri, ar kuriem notiks dalībnieku reģistrācija sacensību dienā, kontakttālrunis. Dalībnieki sacensību vietā nokļūst ar saviem transportlīdzekļiem vai ar autobusu. Dalības maksa Ls 3 no dalībnieka, kura jāiemaksā līdz sacensību dienai.

Sacensību noteikumi:
Sacensības notiek pēc starptautiskiem zemledus makšķerēšanas noteikumiem. Sportistam līdzi jābūt diviem karodziņiem ar ko atzīmēt savus āliņģus.Uz karodziņa jābūt komandas nosaukumam un numuram. Zivis nedrīkst nomest uz ledus vai sniegā, tās jāglabā maisiņā vai kastē. Dalībnieki drīkst makšķerēt, urbt caurumus vai aizņemt vietu ne tuvāk kā 5 m viens no otra. Sacensības sākot katrs dalībnieks saņem maisiņu zivīm un zīmīti ar savu numuru, sektoru un vārdu. Šo zīmīti pieliek pie loma. Sacensībās drīkst makšķerēt vienlaicīgi ar vienu makšķeri un vienu āķi. Sacensību beigās sportisti ievieto zivis plastikāta maisiņā un nodod tiesnesim. Sacensību dalībnieks tikai pats ir atbildīgs par risku un drošības noteikumu ievērošanu.

Uzvarētāju noteikšana:
Par uzvarētāju individuālajā vērtējumā kļūst sportists ,kuram lielāks noķerto zivju svars. Par uzvarētāju komandu kļūst tā komanda, kurai lielāks noķerto zivju kopsvars.

Uzvarētāju apbalvošana:
Labākās 3 komandas apbalvo ar diplomiem un vērtīgām balvām. Individuālajā vērtējumā uzvarētājs iegūst Preiļu novada čempiona titulu zemledus makšķerēšanā. Pirmo trīs vietu ieguvēji tiek apbalvoti ar diplomiem un piemiņas balvām. Tiek apbalvots arī smagākās noķertās zivs īpašnieks.

Vecākais tiesnesis E.Upenieks (mob.t. 9858310)

Pēdējās izmaiņas: 21.02.2006.