Preiļu jauniešus iepazīstina ar iespējām izvēlēties perspektīvu profesiju

01.12.2005.


  Bezpeļņas organizācija “Jauniešu konsultācijas” 1. decembrī Preiļos organizēja pasākumu jauniešiem “Kurp dodies?”. Seminārā piedalījās b/o “Jauniešu konsultācijas” prezidents Jānis Logins, organizācijas pārstāvis Kristaps Pilveris, a/s “Latvenergo” pārstāve Anita Jence, a/s “Preiļu siers” valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Jānis Eglītis.
  Uz tikšanos bija ieradušies jaunieši no Preiļu Valsts ģimnāzijas, Preiļu 2. vidusskolas un Preiļu arodvidusskolas.
  Kā izvēlēties profesiju, atbilstoši darba tirgus prasībām? Tāda bija semināra galvenā tēma. Latvijā, kā zināms, viena no būtiskākajām problēmām, ar kuru sastopas sabiedrība, ir nepietiekama diskusija starp uzņēmējiem un jauniešiem par situāciju darba tirgū. Bieži vien jaunieši profesijas izvēlē balstās uz paziņu ieteikumiem un dažādu citu neobjektīvu informāciju. Līdz ar to rodas darbaspēka piedāvājumam neatbilstošs pieprasījums. Šobrīd ir svarīgi uzsākt sarunu, izvērtēt katras nozares stiprās un vājās puses un saskatīt perspektīvu, ka, apgūstot uz šo brīdi nepopulāras profesijas, ir lielas izaugsmes iespējas. Seminārā tika runāts arī par to, ka jauniešiem, izvēloties profesiju, būtu aktīvāk jāapmeklē uzņēmumi un jāiepazīstas ar katra darba specifiku.
   A/s “Preiļu siers” valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts iepazīstināja jauniešus ar uzņēmuma perspektīvām un uzsvēra, ka, paplašinot un modernizējot ražošanu, uzņēmumam būs vajadzīgi jauni, strādātgriboši cilvēki.      
  Projekta “Jaunietis darba tirgū” ietvaros līdzīgi semināri jau ir notikuši daudzās citās Latvijas pilsētās. Informāciju par dažādām profesijām interesenti var iegūt, ceturtdienās plkst. 22.00 skatoties raidījumu Latvijas televīzijā (LTV1) vai izmantojot organizācijas “Jauniešu konsultācijas” mājas lapu www.Yc.lv .

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciālists

Pēdējās izmaiņas: 01.12.2005.